Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Így vedlik, vagy vigyem...

Így vedlik, vagy vigyem állatorvoshoz?

Figyelt kérdés

Nemrég beköltözött hozzám két nyuszi, mert az előző gazdijuk nem tudott gondoskodni róluk. Eleve kinti nyuszik voltak, én is kint rendeztem be nekik a helyüket. Jó nagy, van helyük mozogni, van hova elbújniuk, oltva vannak, stb.


Minden normális, úgy viselkednek ahogy eddig, viszont tegnap észrevettem, hogy az egyiknek a nyakán két foltban mintha nem lenne szőr. Megfogni nem tudtam, hogy közelebb megnézzem, mert még nem szoktak hozzám. Amennyire láttam, talán nem is hiányzik, mert a bőrét nem láttam, nem is vakarózik, nem véres körülötte a szőr, csak van ott két lyuk. Pontosabban az egyik a nyaka egyik oldalán, a másik meg a másikon. Ugye tavasz van, most vedlenek, és a kutyámról is érdekes foltokban jön le a szőr, de arról látom, hogy szőr, mert meg tudom nézni, de ők még csak szagolgatják a kezem (azt legalább önként, mindig jönnek hozzám szagmintát venni:D), eddig egyszer sikerült megsimiznem az egyiket.


Feleslegesen nem akarom dokihoz vinni, szegényeknek elég nagy trauma volt az állathordozó, utána majdnem egy óráig egyhelyben ültek és nagyon gyorsan vették a levegőt. Azóta kiengedtek, de nem akarom megint stressznek kitenni őket.



2023. márc. 11. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Ez inkább élősködőnek hangzik. Doki kellene, hogy adjon gyógyszert - ha tényleg az.
2023. márc. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%
Ha, kamu kérdés?
2023. márc. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 köszi! Milyen élősködőre gondolsz egyébként?


#2 ?

2023. márc. 12. 00:54
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Távgyogyitás nem igazán hatékony. Nagy előrelépés lenne ha fel tudnál rakni rola pár képet.
2023. márc. 12. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy nyuszin csak úgy nem kopik ki foltokban a szőr. Lehet pl. atka, vagy megtépték egymást, vagy gyógyult seb ahol még nem nőtt szőr. Nálunk egész évben védelmének, de foltosak sosem voltak.

Próbáld meg megfogni és megnézni mi lehet az, látsz e valahol máshol is rajta foltokat. Ha van rajta pici szőr, nem piros, nem sebes a bőre, akkor nagy baj nem lehet.

2023. márc. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Védelmének=vedlenek
2023. márc. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Megpróbálom lefotózni, jövő héten meg úgyis viszem oltani őket, úgyhogy akkor megmutatom az orvosnak.
2023. márc. 12. 10:59
 8/8 A kérdező kommentje:
Lefotózni elfelejtettem, de sikerült közelebbről megnéznem. Rendesen van ott is szőr, csak sokkal rövidebb, mint máshol, szerintem a téli bundája hosszú, a nyári meg rövid. Ettől függetlenül azért majd megmutatom orvosnak is :D
2023. márc. 12. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!