Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsög?

Dzsungáriai törpehörcsög?

Figyelt kérdés
Segítségre lenne szükségem. A családunkat egy kisállattal gazdagítanánk. Kinéztem a dzsungáriai törpehörcsögöt, a probléma csak az hogy utána olvasás után olyanokat írtak hogy mindenhol hibridet lehet vásárolni, nekik pedig mind az idegrendszerükkel, mind az egészségükkel gond lehet. Magyarországon egy tenyésztőt találtam, de nála se előjegyzés se foglalás nincs. Nézegesd az oldalát és ha épp van kishörcsög és úgy gondolja kapsz. Esetleg másik tenyészetet vagy megbízható eladót tud valaki magyarországon vagy akár ausztriába?
2023. márc. 21. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem ilyen hörcsögöm volt.4 évig élt ami rekordnak számít.Mi egy kisállat kereskedésben vettük ahol a társaival élt.A színe szürke, fehér volt.A barátnőmnek pedig világos/sötétbarna és fehér színű.Nem egy helyen vettük.Szerintem felesleges tenyészetből venni.Ha bármi kérdésed van ezzel a fajtával kapcsolatban írhatsz privátot nyugodtan!
2023. márc. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Vegyetek inkább nyulat, vagy tengerimalacot, de csak akkor ha gondját is viselitek. Egy kisállat nagy felelősség, legyen bármekkora. És igen, itthon nincsenek már nagyon szép, jó vérvonalú egészséges hörik.
2023. márc. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Az elso valaszolo total idiota
2023. márc. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
32éves családanya lévén, nyilván tudom milyen felelősség. Nem véletlenül nem veszünk pl. kutyát, az az életvitelünkbe nem férne bele. Nagyon fontos lenne számomra a megbízgató helyről való beszerzés, nem szeretném a gyerekem szívét összetörni azzal hogy megszereti és 2hónap múlva elpusztul. Ami sajnos így is benne van a pakliba, de az esélyeket szeretném minimalizálni. Köszönöm, utána nézek a nyúl, tengerimalac tartásnak. Velük kapcsolatba nincsennek tapasztalataim.
2023. márc. 22. 08:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kereskedésből ne vegyél állatot. Tiszta vérű dzsungáriai törpehörcsög tenyésztő egy van Magyarországon: Smallsteps. Vagy ajánlom még a Hörcsögmentéstől való örökbe fogadást. Az etikus beszerzési lehetőség ez a 2 opció.
2023. márc. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Beszerzési helyet nem tudok, de van tapasztalatom dzsungáriaival, ismerős megunt állatát vettük át. Nekem nem jött be. 1 évig élt. Vannak, akik imádják, de rettentő pici, törékeny, nehezen kézhez szoktatható, éjszaka hajtja a kereket, büdös (nem, nem a helye, kifejezetten az állatnak van egy számomra kellemetlen alapszaga, ráadásul nem is szabad egyszerre és gyakran takarítani, mert felkavarja, ha nem érzi a saját szagát), és nem akarsz olyan dolgokat a hűtődben látni, amiket eszik. A gyerekek kedvéért ne legyen szerintem, két nap alatt ráunnak, magának való, azt szereti, ha békén hagyják, ha kiszökik, nehéz megtalálni, befogni. Ha te valamiért beleszerettél, nézz utána a tartásának, de nagyon macerás.

Tengerimalacaink is voltak, szociális szempontból sokkal jobb, kötődik, nevére hallgat, iszonyú cuki, még trükköket is megtanulja, pl forog. Némelyik félénk, de jól kézhez szoktatható. Tenyésztőt is könnyebb találni. Nem büdös. A pisije az, de ha naponta kiszeded a pisis részeket, semmit sem lehet érezni. De: költséges, ha megbetegszik, fokozottabban költséges, nagy helyigénye van, kiszórja a forgácsot, szénát, ha elutaztok, nehezebb elhelyezni, mint egy kutyát vagy egy macskát. Havonta vágni kell a körmét. Nekünk az egyik öt, a másik 6 és fél évig élt. Nekem ez sok volt, főleg az ápolás része, nem lesz több kisállatunk. Nem én vágytam rá, hanem a gyerek, de a felelősség és a munka az enyém volt. De a tengerimalac százszor jobb, mint a hörcsög. Ja, és a Tengerimalac nem harap, hacsak nem véletlenül, ha kézből adod a kaját. A hörcsögök harapósabbak, bármi nem tetszik neki, odakap. A tengerimalacok nem, bár lehet, hogy a nemtől is függ, nekünk két lány volt.

2023. márc. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
#6 a Hörcsögmentés egyik ideiglenes befogadójaként írom hogy nem nehéz kézhez szoktatni a hörcsögöt illetve nem is büdös. 16 éve foglalkozok hörcsögökkel és 6. éve vagyok az alapítványnál. Milyen dolgokat eszik amit nem akarok a hűtőmben látni? Egyedül talán a lisztkukac lehet vészes de azt sem kötelező adni neki... Napi szinten kapnia kell magkeveréket és zöldséget illetve néhány naponta rovarokat. De ezek adhatóak szárított formában is és akkor nem kell hűtőbe tenni őket. A hörcsögök többsége nem harapós és nem kap oda csak úgy. A tartásuk pedig abszolút nem macerás. Be kell szerezni a szükséges kezdőfelszereléseket utána pedig már csak az etetés játék és a nagy ritkán történő takarítás a feladat.
2023. márc. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ausztriában nincs tenyészet, legközelebb Németország vagy Svájc.
2023. márc. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!