Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszitartók, akinél karám...

Nyuszitartók, akinél karám van vagy állandó kifutó. Wcre szoktatni hogyan kell? Odatettem a wct ahova szoktak menni, de mindig máshova inkább.

Figyelt kérdés

Állandó kifutójuk van, a házukból bármikor kijöhetnek.

Beletettem a pisis szalmát, bogyót a műanyag budijukba, de inkább eltolják,és megy a kövi pisi adag máshova. Jó nagy a műanyag, lazán 2 nyuszi is elférne benne.


2023. márc. 31. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Sehogy nem lehet WC-re szoktatni, sajnálom.
2023. márc. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet, csak én még nem jöttem rá. De próbálkozom. Másnak sikerült.
2023. márc. 31. 12:16
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Apám úgy csinálta, hogy belenyomta az orrát a pisibe aztán oda tette a nyuszit ahova akarta hogy WCzen. Tudom szörnyű.
2023. márc. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3as ilyet még véletlenül se írjál ki, mert lesz olyan idiota aki követi.
2023. márc. 31. 12:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a wc-nek áldozott tálkát egy sarokba tenni és ha alatta föld van akkor ásd be úgy hogy a pereme legyen egy szinten a földdel és ha van már trágya akkor kotord oda a sarokba. #3-as írta hogy az apja mit csinált belenyomta az orrát. Ezt nem kell csak odatenni hogy szagolni tudja hogy érezze annyi elég neki. És akkor előbb utóübb odafog majd szokni. Elsőre nem biztos hogy összejön de néhány próbálkozás anno bevált nálam. Én mondjuk nem tettem oda edényt meg semmit csak az volt a cél hogy lehetőleg egy helyre menjen minden, onnan meg könnyen ki lehet szedni lapáttal.
2023. márc. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szobatisztaságra úgy szoktak nyuszit szoktatni, hogy nem hagyják, hogy máshol szag legyen. Igen, munka, de amikor a nyuszi máshová pisil, akkor valamivel felitatom, belerakom a budiba, ezt a pisis dolgot (általában valami papírtörlő, de lehetőleg az alom alá tedd), majd a pisi helyét ecetes vízzel áttörlöm, hogy elnyomja a szagát. A nyuszi egy idő után rá fog jönni, hogy a budiban érzi a pisiszagot. A bogyóval is meg lehet ugyanezt csinálni. Összeszeded a bogyót, majd belerakod a budiba. Ha szilárd bogyó, és szét sem kened, akkor ecetezni sem kell.

Viszont az nem derült ki, hogy szobakifutó, vagy udvari. Ha kinti kifutó, ott nem fog működni a módszer.


Egyébként nyuszit pozitív megerősítéssel nevelünk, főleg mivel zsákmányállat. Nem büntetjük ha rosszat csinál, de megjutalmazzuk, ha jót. Azzal hogy a pisibe nyomod a fejét nem azt az üzenetet fogod átadni, hogy "ne ide pisilj", hanem azt hogy "félned kell tőlem, mert belenyomhatom a fejed a pisibe". A nyuszi csak annyit ért, hogy belenyomtad a fejét a pisibe, és zsákmányállatként ezt úgy fogja fel, hogy veszélyforrás lehetsz.

2023. márc. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6os igy van, köszönöm az írásod!
2023. ápr. 2. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!