Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsilla megél egyedül?

Csincsilla megél egyedül?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy társasági állat, viszont azt is hallottam hogy ha sokat foglalkozol vele rendben lesz. Én még iskolába járok szóval 7-8 órát nem vagyok otthon. Ha hazaérek és foglalkozok vele az úgy rendben lenne?

#kedvenc #háziállat #csincsilla #tartás #Kiskedvenctartás #Csincsillaegyedül?
2023. ápr. 1. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne rendben. Társas állatot nem szabad egyedül tartani, az ember meg sehogy sem tudja pótolni számára a párt. Gondolom te sem szívesen élnéd le az életed magányosan, emberi társaság nélkül egy teljesen más testbeszédű, kommunikációjú fajjal. A csincsilla is így van vele. Párban kell tartani.
2023. ápr. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Megélni megél, csak épp állatkínzás kategória. Svájcban ha elviszed állatorvoshoz, és az orvos "hol van a másik?" kérdésére "milyen másik?"-kal válaszolsz, már fel is jelent.
2023. ápr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Megél de számára az szenvedés. Az Együtt a Kisállatokért Alapítvány küzd ez ellen edukációs anyagokkal is de sajnos sokan nem veszik figyelembe. Kell neki társ mindenképpen.
2023. ápr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kell neki társ. Te nem vagy csincsilla, bármennyit is foglalkozol vele, nem fogod pótolni számára a saját fajtársát. Vagy legyen kettő, vagy egy se.

És mindenképp olvass utána neten, hogyan kell tartani, milyen igényei vannak. Mint minden egzotikus kisállatnak, a csincsillák orvosi ellátásának is hatalmas költségei vannak, és ezekkel számolni kell.

2023. ápr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel egynek is oriasi, szekreny meretu ketrec kellene, ezert oda mar boven befer egy masodik allatka is.
2023. ápr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!