Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A vadászgörény mennyire büdös?

A vadászgörény mennyire büdös?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kifejezetten finnyás illetve tudom hogy sok múlik a megfelelő higiénián is. Volt már hörcsögöm, tengerimalacom es patkányom is. Azokra is mondják néha hogy büdösek, de én rendesen tartottam őket és nem voltak büdösek. Viszont ha a görényeknek tényleg erős szaguk van, akkor inkább leteszek a görénytartásról mert lakásvan lakok és nem szeretném hogy mindenem álljon a görényszagban.
2023. aug. 1. 00:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve még az jutott eszembe, hogy a hímnek vagy a nősténynek van erősebb szaga?
2023. aug. 1. 00:17
 2/9 A kérdező kommentje:
Valamiért támadt egy olyan elmeroggyant ötletem hogy meglátogatnék egy görény tartót hogy nála milyen szag van otthon de valószínűleg már csak nagyon késő van és ezert vannak ilyen gondolataim 😂😂
2023. aug. 1. 00:20
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Tudod milyen szaga van az ázott kutyának??Na azt szorozd be 100-al.Hasonló a húgyos pelenkához.Egy lányhaveromnak volt,takaríthatta az,borzasztó szag volt a lakásban.Viszont maga az a kis lény kegyetlen aranyos.
2023. aug. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

Nem büdösebb, mint egy kutya. De nem mindegy, milyen gyakran takarítod a ketrecét (leginkább: fekvőhely, alomtálca, etetőtál), illetve a lakást.

Sok állattartó vállvonogat, hogy "hát ez ilyen, ha állatod van, akkor szag meg szőr", ez nem igaz. Nálunk van kutya, macska, nyúl, és semmi szag nincs bent, de ezért mondjuk meg is dolgozok. A napi porszívózás elengedhetetlen, a helyüket is rendszeresen takarítom, és fontos, hogy az etetőtálat is (főleg mint a macskánál, görénynél, kutyánál) a húsos kajájuk miatt szintén naponta tisztítani kell, mert iszonyú büdöset tud okozni a lakásban az az állott szag, és sokan nem is gondolnak erre...

Szóval nem, a jól tartott görény nem büdös. Görény ismerős lakását szagolni akkor van értelme, ha tudod, hogy az illető amúgy pedáns.

2023. aug. 1. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Aki valamilyen állattal él, az nyilván hozzászokik az állat szagához is, ezért nem tűnik neki büdösnek. Rokonomnak volt görénye. Az egész házban, a ruhákon, mindenen érezni lehetett a szagát. Amúgy jó ötlet, menj el egy görényes gazdihoz.
2023. aug. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Igen 4-es, biztosan te szartad a spanyol viaszt es ennyi allat mellett nincs semmilyen szag nalatok. Teljesen mindegy mennyit takaritasz. Aki kintrol belep hozzad, megerzi, ne aggodjal.

Mondom ezt ugy, hogy van egy benti kutyam, akit tisztan tartok, amennyire lehet, de megiscsak kutya, akivel jarok setalni, futtatoba, kirandulni, stb, nem bent eli az eletet steril korulmenyek kozott.


Biztos vagyok benne,hogy van szaga, csak en mar nem erzem.

Nem is altatom magam ilyen hulyesegekkel.

Es a takaritas alap, ki se kell emelni. Nyilvan elmosod a taljat azonnal, ha hust adsz neki, nem hagyod ott rohadni, ez is annyira a minimum, hogy nem is ertem miert emlited meg.

Na mindegy.

2023. aug. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" aki kintrol belep hozzad, megerzi, ne aggodjal"


Benézted, mert mások szokták szóvá tenni, ha megjelenik egy-egy macska a vendegek elött, vagy ha meglátják a kaparófát a nappaliban, hogy "jé, nem is tudtam, hogy van állatotok", és konkrétan volt, aki meg is jegyezte, hogy azt hitte, a macskák büdösek, itt meg semmilyen szag nincs ;)

Szóval ja, attól, hogy a te kutyád büdös, még nem lesz mindenkinek a háza az. Elég gáz, hogy ezzel akarod vigasztalni magad...

Amúgy meg a spanyol viasz szrás kifejezést nem erre használják.

2023. aug. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

En nem mondtam, hogy az en kutyam budos…:)

Azt mondtam, hogy en nem erzem, otthon se, de biztos van, aki igen. Soha nem jeleztek, de en nem hiszek abban, hogy egy allatos hazban semmilyen szag nincs, bocsi. 😊

2023. aug. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8, szerencsére nem a te hitvilágodon múlik a valóság. De bírom ezt a dilettáns "én olyantot még nemláttam, úgyho' olyan nincsen!!"-hozzáállást :D
2023. aug. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!