Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az egész hörcsögketrecet...

Az egész hörcsögketrecet milyen ritkan kell takaritani?

Figyelt kérdés
2023. aug. 19. 01:55
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Attól is függ mekkora a ketrec és attól is, milyen a hörcsögöd. Pl ha egy 100x50es helyen van akkor több forgácsa van, mintha egy 80x50es helyen lenne, de olyan másfél-3 havonta azért cserèlni kell a forgácsot, akkor is, ha szemre tisztának tűnik, nehogy elburjànzon valami. Nekem eddig csak törpehörcsögeim voltak és egyiknél se alakult ki kimondottan pisi sarok. De az aranyhörcsögöknél ez gyakoribb, illetve ők ivarzáskor büdibbek is.
2023. aug. 19. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

A teljes lakhelyet sosem szabad egyszerre takarítani. A hörcsög a szagnyomai alapján tájékozódik. Ha te az összes almot egyszerre kiveszed és teljesen újat teszel be akkor borzasztó nagy pánikba fog esni és több órába telik mire megnyugszik hiszen eltűnik az összes szagnyoma. Úgyhogy takarítani úgy érdemes hogy a pisis almot 1-2 naponta veszed ki. A teljes alomnak pedig maximum a felét veszed ki egyszerre (olyan néhány havonta). Oda teszel új almot. Majd kicsit összekevered a bent maradt régi alommal. Nem fog semmi elburjánzani. A lenti oldalon érthetően és hosszabban le van vezetve hogy miért ideális ez a fajta takarítási módszer. De a többi menüpontot is érdemes elolvasni.


[link]

2023. aug. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Hetente. Mi.az egészet takarítanottuk. Olyankor a hörit kiraktuk a lakásba.
2023. aug. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Hetente? Az egészet? Egyrészt nem szabad, szerencsétlen állat halálra aggódja magát másrészt jó sok pénzed lehet forgácsra...
2023. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Én 4-5 havonta szoktam
2023. aug. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
4-es! Rokonom asztalos. Faforgács végtelen mennyiségben a rendelkezésemre áll. Nincs halálra rémísztve! A feleségem naponta simogatja. Mikor ki van téve is. Nem félős egy hörcsög. Az asszonyokám kézből is szokta etetni. Hiába pontoztatok le. Egy állattal foglalkozni kell. Nem csak szobadísz.
2023. aug. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Pont azért nem szabad gyakran mert nem szobadísz... értetlen idióta
2023. aug. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Irdatlan Infláció ***** válasza:
100%

100×50-es helyen, kb 20-25 cm forgácsban van egy roborovszkim.


Mostanában van, hogy egy éve nálam van, ez idő alatt egy alomcsere volt kb fél éve. Akkor mindent kipakoltam, kitisztítottam stb. És az új forgácsot kb 8:2 arányban kevertem a régihez. Plusz a felszínre is a régiből szórtam, így megvolt az ő szaga is, de friss tiszta almot kapott. Amúgy a régi is teljesen jó volt még, abszolút nem volt se koszos, se büdös. Nem kell és nem is szabad gyakran teljesen átalmozni.


Nekem újra időszerű lesz almozni, de most nem hagyok a régiből egyáltalán. Anyum növényimadó és valami bogar jöhetett be a növényekkel együtt, ami eléggé elszaporodott, szóval nem soká teljes rovarirtás lesz a lakásban. Az alomban is találtam egy-kettőt, de szerencsére nem szívnak vért és egyik állatunkat se zavarják. Fogalmam sincs mik. Nyilván ilyen esetekben teljes újraalmozás, alapos tisztítas stb. De alapvetően ők nem igényelnek rendszeres takarítást, max a pisisarokban (már ha van olyan, nálam eddig még egy hörinek se volt)

2023. aug. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!