Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az én hörcsögeimmel volt...

Az én hörcsögeimmel volt eddig valami vagy tényleg pár naponta ivarzanak?

Figyelt kérdés

Volt már elég sok hörcsögöm mind dzsungáriai törpehörcsög nagyrészük nőstény volt és eddig azt hittem kb mindent tudok már róluk.

Általában havonta egyszer pár napon keresztül ivarzottak, ilyenkor elég kellemetlen szaguk volt kivenni se igazán vettem ki őket ilyenkor. Tényleg elég átható szaguk volt utána mindig kezet kellett mosnom. De ez pár nap alatt elmúlt és ennyi. Sose mértem le de kb tényleg havonta ismétlődött. Most roborovszki törpém van ő is nőstény, de rajta sose éreztem eddig gondolom a mérete miatt.

De mint megtudtam a hörcsöginfóról (amit amúgy szintén kb kívülről tudok) 4 naponta ivarzanak átlagban, ami eléggé összezavar mert tényleg havonta pár napig volt rossz szaguk, amúgy nem éreztem rajtuk semmit. A tartási körülményeikkel nem volt gond.


2023. aug. 19. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:
43%
Nekem a két nőstény tengerimalacaim naponta ivarzanak
2023. aug. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló! A tengerimalac sem ivarzik naponta. Szép is lenne... 😄


Kedves kérdező! A hörcsögök kb 4 naponta ivarzanak. Én 17 éve tartok hörcsögöket, mindig több volt párhuzamosan, de szigorúan külön helyen. Mindenféle fajú megfordult már nálam: szíriai aranyhörcsög, roborovszki törpehörcsög, hibrid dzsungáriai törpehörcsög és hibrid campbell törpehörcsög is. Én csak a szíriai aranyhörcsög esetében vettem észre az ivarzást. Ők olyankor enyhén tepertő szagúak, és sokszor lefagynak a farkincájukat égnek emelve. Törpék esetében ilyesmit sosem tapasztaltam.

2023. aug. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. aug. 19. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!