Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet tőle baja a süninek?

Lehet tőle baja a süninek?

Figyelt kérdés
A sünimnek van egy kinti kifutója az udvaron, viszont olyan sokat esik az eső, hogy mindig sáros lesz a talaj. Arra gondoltunk, hogy műfüvet raknánk le neki. De az mégis csak műanyag és nem tudom hogy biztonságos lenne e neki.

2023. aug. 21. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

A sündisznó szerinted honnan származik? Netán egy steril genetikai laborban tenyésztették ki?

:-)

2023. aug. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Köves barlangot csinálj, úgy hogy legyen kifolyása, de masszív legyen. Majd behord oda leveleket, szalmát...

Műanyagot nem tennék semmiképen, oldódik előbb-utóbb, vagy ráharap.

2023. aug. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Közben még a mulcs jutott eszembe, ami talán jó alternatíva lehet.
2023. aug. 21. 11:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

mulcs jó


A műfű gyártása is környezetszennyező, ezenfelül ontja magából a mikroplasztikot, nyáron felforrósodik. Kell ez neked? Be kéne tiltani a francba...


Nagyon jó nedvességszívó a szalma, de azt meg cserélni kell, hiszen utána berothad.

2023. aug. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Afrikai törpesün vagy keleti sün? A nálunk honos keleti sün nálunk védett, tv. értéke 25e forint, a vadonban a helye. Ha azért vetted magadhoz, mert túl pici volt, akkor a felhízlalása után szabadon kell engedni. Addig valamilyen természetes anyagból épült helyecskét tudnék elképzelni. A mulcs jó ötlet lehet.

Az afrikai törpesün érzékeny a tartási körülményekre, éjszakai kifutót a szabadban nem javasolnék neki. Könnyen kihűl és hibernálhat, ők képtelenek utána felébredni.

2023. aug. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Valóban keleti süniről van szó…

Egy kutya feldúlta a kis fészküket az egyik szomszédunknál és valószínűleg ő maradt életben egyedül. Be akartuk vinni a vadvédőkhöz, de mivel olyan telített volt náluk a hely és a süninek semmi sérülése nem volt, megkértek, hogy gondját viselnénk e amíg megnő. Nyilván nagyon szelíd lett és pont annyira hozzám nőtt mint a többi állatom. Tudom, nem helyes hogy nem engedtem vissza, de az a sok elütött süni az úton.. egyszerűen túlságosan féltem. Főleg, hogy nagyon szelíd, és az autók hangjához is teljesen hozzá van szokva.

Egy szép nagy kifutója van a kertben és az udvarra is ki szoktuk engedni sétálni, úgyhogy arra nagyon figyelünk hogy a legjobb életminősége legyen.

2023. szept. 7. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!