Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulak csak az ellés után...

A nyulak csak az ellés után eszik meg lehetségesen a kicsiket, vagy napokkal utána is lehetséges ez?

Figyelt kérdés
dec. 13. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
A vérnyulak még egy kifejlett hegyi kecskét is megesznek.
dec. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

A nyulakat nem tudom, de a hörcsög utána is megeheti, szóval szerintem a többi rágcsálónál sem garancia, ha egyből utána még nem eszi meg...

Én úgy tudom, hogy napokkal utána is felléphet valamilyen hiánya (gondolom fehérje?), ami erre a kannibalizmusra ösztönzi, biztos van szakirodalom, hogy mivel lehet ezt megelőzni.

A hörcsögöm tejberizset, sajtot és rovarokat/kukacokat kapott ellés után, meg sok zöld leveles növényt, nem volt probléma, túlélték a picik (mind a 11 😀) :)

dec. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van sajnos, hogy napokkal később is.


Víz, só vagy takarmányhiánnyal szokták magyarázni, de van, amelyik mindezek ellenére is csinálja. Még egy lehetőséget lehet neki adni, de többet nem.

dec. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A barátnőm nyula nem ette meg a kicsiket, de mindet kicsinálta :(
dec. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Előfordulhat ez 5-6 nappal később is, de a legjellemzőbb közvetlen az ellés után és utána még 1-2 nappal később is.

Arra kell nagyon figyelni hogy a fészekhez sem szabad nyúlni mert ha megérzi az ember szagot rajta akkor idegen dolognak fogja tekinteni, és a kicsiket magukra is hagyhatja. De simán érzékelheti annak is hogy az a kaja főleg ha olyan ember piszkálja aki eteti állandóan és azt hiszi hogy épp kaját adtál be neki, ha ezen kívül mást nem szoktál a nyuszival csinálni.

dec. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Azért a nyúl is van olyan intelligens, hogy egy marék tápot meg tudjon különböztetni a saját kölykeitől... Meg ez nem teljesen úgy működik, hogy amennyiben a sajátján kívül más szagot érez halálra ítéli a kölykeit. A tenyésztők is megfogdossák a kölyköket ellenőrzés céljából, én is a kölykökhöz nyúltam annak idején és csodálatos módon egyszer sem hagyták el a fészket az anyák. Amelyik nyúl ismeri a gazdáját az nem fogja csak úgy elhagyni a kölykeit, mert hozzáért. Meg amúgy is kell a fészek mellett takarítani, mert 2 hétig nem hagyhatom a saját ürülékében fetrengeni az anyanyulat.
dec. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os, de, sajnos előfordul az ilyen, hogy széttépi/megeszi/összetapossa őket. Ösztönhiány, vagy más idegrendszeri probléma. Nekem még nem volt ilyen anyám, de ne is legyen.
dec. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7 6-os vagyok

Azt nem mondtam, hogy nem bánthatják a fészket. Igen, előfordul, hogy főleg elsőnek fialó anya nem tudja, hogy mit kezdjen a kölykökkel, vagy akár ösztönhiány miatt később sem, esetleg egy-egy beteg kölyköt kirak a fészekből, vagy balesetből megtapossa őket. Én arra céloztam, hogy egy gondoskodó anyanyúl nem azért fogja bántani a kölyköket, mert összekeveri a saját kölykeit egy marék táppal, vagy mert az ismert gazda hozzáér egy kölyökhöz.

dec. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as igazad van, bocs! Most már rájöttem, hogy az 5-re reagáltál:)
dec. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!