Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Volt úgy hogy meguntál egy...

Volt úgy hogy meguntál egy kisállatot és elajándékoztad? Nézted hova kerül?

Figyelt kérdés
Tengerimalac, hörcsög...stb
jan. 7. 00:51
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Nem. Soha. Sőt, volt hogy csak ketrecet kerestem a 2 tengerimalacomnak, és a kinézett (specualis, pont nekem kellő) darabbal "járt" 2 másik malac (ami szerintem egyébként szörnyű, hogy felszerelésként hirdetnek valamit, aztán írják, hogy "allattal egyutt". Nem forditva:az állat a ketreccel együtt.) Eleinte gondoltam, majd elpasszolom őket, végül megtartottam, sajnáltam őket, mert már min. a 3. helyen voltak nálam, gondoltam, ne hányódjanak tovább, megtehetem, hogy gomdoskodjak róluk. Így persze vegul új ketrec is kellett az eredeti malacaimnak :D Amikor meg eljött az idő,új párt is kellett hoznom a fiatalabb elárvult befogadott malac mellé. Ördögi kör: D
jan. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Velem ilyen nem volt, de a páromnak régebben volt egy kutyaja, borzasztó rossz, 0-24 figyelni kellett, mindent megragott és tönkretett ezért elajandekozta valakinek. Később (egy-ket hét múlva) elment megnézni és nyomorult kutya egy fél méteres láncon ült egyedül. Azonnal bement,fogta és hazavitte. Aztán később valaki közelebbi ismerősnek adta oda, akinel sokkal jobb helye van most is.
jan. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagyok ra buszke, de igen. Szulettek kisnyuszik a szomszedban, hat nem a legjobb korulmenyek kozott. 2-t elhoztam, hogy jobb helyuk legyen, bent voltak a szobaban, legjobb tapot, szenat kaptak, beoltattam oket, de van 2 kutyam is, szoval szeparalnom kellett, mert az egyik nem viselte jol oket. Ez meg nem is lett volna akkora problema, de nyulat nevelni nem tudom hogy lehet, ejjel allandoan hangoskodtak, nem lehetett toluk aludni, nappal ha kiengedtem oket, akkor felugraltak az agyra es pisiltek, bogyoztak mindenhova... rovid időn belul kikoltoztettem őket egy mellekepuletbe, felugyelettel kijohettek az udvarra. Ez ment nyaron, de ahogy hideg lett, nem volt sok kedvem kimenni, mert nem tudok veluk mit csinalni, nezem oket hogy ne egyenek meg szamukra mergezo novenyeket kb. A kutyakkal tudok setalni, sportolni, jatszani, de a nyulakkal nem. Így nem is kotodtem hozzajuk igazan. Tobben akartak nyulporkoltnek oket ismeros korben, nyilvan nem adtam. Idovel meglett a megfelelo gazdijelolt, kint vannak naluk is a nyuszik, de van sajat kifutojuk ahol egesz nap szaladgalhatnak, áshatnak es nem fogjak megenni oket.
jan. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem, mert én állatbarátnak tartom magamat és a hobbi célú állattartást elítélem.
jan. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem, de gyerekkoromban egyik nagybátyám jó ötletnek tartotta, hogy ajándékozott nekünk egy kisebb (kezdő) szögletes üveg akváriumot komplett felszereléssel (ami persze halak tartására nem volt ideális, de akkoriban ezekről még sok téves információ volt, és nem volt internet, ahol lehetett volna tájékozódni). Mi tesómmal, kicsik voltunk, hogy gondozzuk, játszani nem lehetett a halakkal, nem volt érdekes egy idő után csak nézni, mint a tévét. A szüleinknek nem volt tapasztalatuk, hogyan kellene helyesen gondozni, takarítani, így megtörtént, hogy a halakat véletlenül leúsztatták a lefolyón. Aztán úgy lett vége a sztorinak, hogy volt pár üveggömb díszünk, és szomszéd gyerekek átjöttek játszani, szülőkkel, addig a felnőttek beszélgettek, és valamelyik gyerek az egyik üveggömböt nekigurította az akváriumnak, az meg megrepedt, és elkezdett ereszteni.

Egyszer volt egy törpenyulam, akit elajándékoztam, de nem azért, mert meguntam, hanem a családból valakinek allergiás reakciói lettek, nem maradhatott. Olyanhoz került, akinek már volt tapasztalata törpenyuszikkal, de utána nem tartottuk a kapcsolatot.

jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy ajándékoztam el, hogy eleve úgy került a nyúl hozzánk, hogy csak ideiglenesen marad, utcára rakott nyulat fogadtunk be. Én is 17 év körüli voltam, elvállaltam a gondozását, majd amikor odakerült a sor, hogy gazdit keresünk neki, az öcsém kikönyörögte, hogy az övé legyen a nyúl. Bevittük a szobájába, 1-2 hétig volt érdekes, utána "elfelejtette" megetetni, kitakarítani, kiengedni mozogni. Kikerült a nyúl a szobájából, megint én gondoztam pár hétig, azalatt az sem érdekelte az öcsémet, hogy él-e még egyáltalán. Aztán úgy döntöttünk, hogy ismét elkezdünk neki gazdát keresni, akkor már két hete nem is látta az öcsém a nyulat, mert nem ment be hozzá, már nem volt érdekes számára. Az egyik ismerősünk fogadta be a nyuszit, szerintem jó helye lett, azóta is tartjuk a kapcsolatot.
jan. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Volt, hogy meguntam egy kisállatot (igazáből kettőt), de nem ajándékoztam el. Felelősséget vállaltam értük, gondoztam akkor is, amikor már teher és sok költség volt a gondozása. De miután átlag életkoraluk végén elpusztultak (két tengerimalac), nem lett új.
jan. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak utcáról összeszedett, kóbor állatot, csak olyan embernek, akiről tudom, hogy normális.

Volt egy kuka mellől összeszedett aranyhörcsög, akit nem bírtam megtartani, nem volt aranyhörcsögnek való felszerelésem, csak törpének, az meg nem fért bele akkor, hogy mindenből vegyek nagyobbat, így odaadtam egy barátnőmnek, akinek volt korábban aranyhörcsöge, az előző pár héttel korábban halt meg, ilyen három és fél évesen, normális körülmények közt tartotta, meg tudtam is, hogy akart még hörit, mert említette, hogy örökbefogadna a mentéstől megint

jan. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!