Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan tudom, hogy eltömődött...

Honnan tudom, hogy eltömődött a dzsungáriai törpehörcsögöm(hím) illatmirigye? Hogy tisztítsam, ha ilyen történik?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a hasán van, meg azt is tudom, hogy azon belül hol. Meg szoktam nézni hetente, hogy minden oké-e a kis krumpli testén, nincs-e random dudor, stb, a hasát is nézem nyilván, semmi furát nem látok. Csak nem tudom, hogy ha véletlen látnék valami furát, akkor honnan tudjam, hogy csak eltömődött az illatmirigye, vagy nagyobb gáz van?

Hogy néz ki, ha az illatmirigy van eltömődve?

Illetve azt olvastam, hogy olyankor langyos vizes fültisztítóval lazítsam meg a cuccot, aztán a hörcsög leszedi magának. Ezt tényleg így kell csinálni? Ha igen, akkor hogy tartsam közben stabilan a hörcsögöt, ha nincs segítségem a procedúrához?


jan. 23. 00:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom begyullad, megduzzad, nyalogatja, esetleg büdös. Szerintem kicsit túlkomplikálod, kb ezer éve vannak hörcsögeim, életemben nem tapasztaltam ilyet. Ha valami nincs rendben, konzultálj egzotikus állatokhoz értő dokival, ne kezdj el otthon kísérletezgetni.
jan. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon eltömődik akkor egy sárgás kemény kérges dolgot tapinthatsz ki a hasán az illatmirigyénél. Illetve igen ebben az esetben egy melegvizes vatta zsepi vagy fülpiszka segítségével kicsit fel lehet lazítani. De ezt általában tisztítják maguknak szóval nem lesz gond. Én csak akkor tapasztaltam brutál rossz állapotú ápolatlan illatmirigyet amikor egy nagyon pocsék helyről érkezett hozzám beteg hörcsög. Neki már nem volt ereje azt tisztogatni mert az életéért küzdött... De szerencsére rendbejött egzós dokinak hála. És onnantól az illatmirigyével sem volt gond. 🤗
jan. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Tehat a kerdezo egy igenytelen horcsogtarto lenne?
jan. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Fogsz egy szívószálat-fontos hogy környezetbarát legyen,papír,nád.Óvatosan a szájába teszed a végét,célszerű nagyon vékony szívószálat használni.Finoman kezd el fújni,rövideket.Álltalában néhány fújás elég szokott lenni,hogy a dugulások,elzáródások kitisztuljanak.
jan. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!