Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Teljes élete van még?

Teljes élete van még?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 11 éves oroszlánfejű törpenyuszim. Az egyik szemére már teljesen vak sajnos. A másik szeme most kezd vakulni 😪 Nyilván korából adódóan ő már nem szökken, és pörög a levegőben, mint fiatalon, de a maga kis tempójában nagyonis érdeklődő a mai napig. Nem megy neki semminek, már lassabban ugrál, de megy és nézelődik minden nap. Mindent megszagol (ez viszont újdonság, de gondolom a szeme miatt). Kaja időben óramű pontosan jelez, hogy itt az idő a finomságok tálalásának. Nagyon jó étvágya van szerencsére. Mindig törekedtem a válozatosságra, és a vitaminokra. Büszkén mondom, hogy 11 év alatt összesen 3x volt beteg. Ebből kétszer szőrpasztára volt szükség, egyszer meg a foga fájt.

Nyilván nála már nem jöhet szóba szem műtét, ő már nem fog látni rendesen. Szomorú vagyok, és sajnálom emiatt.

Én úgy gondolom, amíg aktív, és ilyen jó étvágya van, nincs a kis testén semmi elváltozás addig teljes életet él.

Nem szeretném, ha szenvedne bármennyire is fáj nekem, de úgy érzem ő nem szenved egyáltalán.

Te mit gondolsz?

Köszönöm


jan. 25. 22:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Tudom nem ugyan az, de nekünk egy golden retriever kutyánk volt aki 17!!! évig élt. Nagytestű kutyánál ez kisebb csodával ér fel. Utolsó éveiben szinte vak volt, hallása meg egyáltalán nem volt már. De evett rendesen, még futkározott is. Végül nem természetes halált halt, el kellett altatni mert csípő gondjai lettek és fájt már neki a séta is. Mi sem szaladtunk rögtön a dokihoz elaltatni csak mert kicsit vak volt és nem hallott. Szerintem amíg eszik rendesen a nyulad és nincsenek fájdalmai, addig neked sem kéne ezen aggódni.
jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A nyuszik többek között a bajuszkáikkal is tájékozódnak. Szóval ő nem lesz teljesen vak ilyen szempontból. Nyilván ha már fájdalmai vannak akkor érdemes meggondolni az eutanáziát. De addig semmiképp. A lakhelyét úgy alakítsd ki hogy ne tudjon emelvényekre felmenni és onnan leesni.
jan. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!