Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikkel jár egy tengerimalac,...

Mikkel jár egy tengerimalac, csincsilla, hörcsög tartása?

Figyelt kérdés
Akinek bármelyik van, írjon róla, hogy milyen, milyen felszerelések kellenek, mekkora hely kell neki(k), melyiket mivel eteted, mennyit engeded ki, és mik a tapasztalataitok, melyiket javasoljátok?

jan. 26. 13:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Tengerimalacaim voltak, párban ajánlott tartani őket, egyedül szenvednek.

De itt egy jó kis oldal, ahol elég sok infót megtalálsz.

[link]

jan. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mennyire voltak betegesek, gyakran kellett-e orvoshoz járni velük? Te kihez jártál? Mennyire alakult ki kapcsolat velük? Vagy inkább elvoltak ketten együtt, ember nélkül?
jan. 26. 14:13
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Tízparancsolat fajonként:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Tengerimalacmentés weboldala:

[link]


A tengerimalacmentés youtube csatornáján lévő tartással és egészséggel kapcsolatos lejátszási listák:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL9xL6lBNnFi3f8g1imDiF..

https://www.youtube.com/playlist?list=PL9xL6lBNnFi1NhKDk3cPA..


Dzsungáriai törpehörcsögök fontosabb felszerelései a SmallSteps Hamstery oldalán (egyetlen magyar dzsungáriai törpehörcsög tenyésztő):

[link]


Együtt a kisállatokért alapítvány oldala:

[link]



Ezeken az oldalon rengeteg információ van. Ajánlani nem tudok neked, mert attól függ, hogy milyen körülményeket tudsz biztosítani és te mit vársz el egy állattól. Tapasztalatot annyit tudok mondani, hogy a tengerimalacoknak mindig ugyanabban az időpontban adj enni és ne akkor, amikor visítanak, mert kórusban fogják minden mozdulatodra csinálni és nagyon fontos, hogy legalább 2-3 egzotikus szakállatorvost előre keress elérhető távolságban, mert a kisemlősöknek tünetrejtő állatok lévén azonnal orvosi ellátásra van szükségük, ha bármilyen tünetet mutatnak, nincs idő még akkor keresgélni az orvost.

jan. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A hosszú leírások elolvasása mellett. Nagyon fontos, hogy hörcsögöt nehogy párban vagy nagyobb csoportban tarts. Mert könnyen megölik egymást
jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

Nekem volt tengerimalacom

Én sokat foglalkoztam vele mert egy kis zsarnok volt. Ha meghallotta hogy megyek haza olyan visítást ágaskodást rendezett.. egyből ennie kellett, kicsit megsimogatni.

Sokat kiengedtem, de vigyázni kl mert nem szobatiszta és mindent rág..

Ha volt időm leültem a földre és jött oda, szépen elvolt.

Az ennivalójukkal nagyon kell vigyázni. Csak megbizható helyről szabad venni.

Kis zöld falatkákat kapott azért.. de nem mindent.. olyan kis belesek vigyázni kell rájuk.

O

Nem volt beteg -egész a végéig.. valami gyulladást kapott, nagy fekély lett az oldalán és le is gyengült. Nem tudom nem a máshol vásárolt kajája volt rossz. Nekem műtétre kelett mennem és kellett altatni.

6 éves volt és nagyon sajnáltam.

Jó nekik a nagy ketrec és vigyázni kell nehogy megfázzon

jan. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

... még amit lehagytam, ha most vennék kettőt vennék.

Együtt nagyon jól vannak.

A múlt héten néztem be egy üzletbe és ott is kettő volt együtt.

Nehéz volt megállni hogy ne vegyek..

..;)

jan. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha venni fogsz csincsillákat, a lakásban levő vezetékekre keresztet vethetsz. Vezetékes internetről, vezetékes telefonról, telefontöltésről, elosztók használatáról lemondhatsz.

Egyébként idegeskedő méregzsákok. A fejük is olyan gengszter-pofájú.

Viszont a szőrük nagyon PUHA.

jan. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 3. válaszolóval. Annyival egészíteném ki hogy a hörcsög.info oldalon találsz meg mindent a helyes hörcsögtartásról. 🤗 Állatot kereskedésből semmiképp se vegyél. Ott rengeteg a beteg beltenyésztett és vemhes állat. Vagy fogadj örökbe vagy vásárolj tenyésztőtől.
jan. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

Kettő tengerimalacunk volt. Egyik még gyerekkoromban - kb. 10 éves voltam, a másik mikor már 24 éves voltam.

Akkor vegyél csak ilyen kis szörnyeteget, ha amúgy sem vagy jó alvó és kiugróan erős idegrendszered van!

Az utóbbi tengerimalacunk volt a rosszabb! Inkább éjszaka volt aktívabb, nappal inkább pihent és kevesebbet volt aktív.

A kedvenc hobbija az volt minden egyes nap, hogy elkezdett torkaszakadtából visítani, olyan hajnali három körül...😅

Gondolj bele, hogy másnap reggel korán kelsz, de ez a dög nem hagy aludni!

Olyankor kapott egy kis gazt, aztán úgy egy órát kussba volt, majd megint rákezdett...

Borzasztó volt! Soha többet! Kis szörnyeteg!

jan. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

:-)

Köszönöm a válaszokat. Én nem pontoztam le senkit, ne pontozzátok le egymást!

Nekem nem tűnnek a csincsillák méregzsáknak. Inkább amit láttam róluk, sokat mosolyognak, vicceskednek.

jan. 26. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!