Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúlkifutó vagy ketrec?

Nyúlkifutó vagy ketrec?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy törpenyulat és nem tudom eldönteni mi lenne a jó megoldás.

Sok helyen olvastam és láttam, hogy kifutókban tartják bent a nyuszit, mert a ketrecekben nem jó nekik és szoronghatnak is és szerintem is jobb lenne a kifutó, viszont azok maximum 50-60 cm magasak.

Tudtommal a törpenyulak is képesek 1m-re felugrani és azt viszont nem szeretném, hogy kiugráljon, főleg mert van egy kutyám, aki egyértelműen nem bántaná és bemászni sem akarna hozzá, de szerintem játszani akarna vele.

Emelett félek attól, hogy megrág valamit amit nem kellene neki.

Van valaki aki esetleg tart nyuszit kifutóban? Kiugrana belőle?


jan. 28. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Mindketto. A ketrecben alszik, eszik, van bezarva, amig nem tudsz ra figyelni, de aztan a kifutoval vagy valamilyen keritessel le kell valasztani neki egy jo nagy reszt a szobabol, ahol szabadon es biztonsagosan rohangalhat.

Kutya termeszetesen meg legyen masik legterben, mert csak stresszeli az allatot.

jan. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Nekem kifutó van és nem ugrik ki belőle.

Nem ajánlom ketrecbe zárni akkor sem, ha nem látod. Az állatorvos nálunk azt mondta el is vadulhat a bezártságérzéstől.

Emelett nekünk is van egy Yorkink, nem zavarják egymást, szerintem nem lesz gond, de a ketrecet inkább felejtsd el:)

jan. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az én kutyám azért kicsit nagyobb mint egy yorki, de biztos vagyok benne, hogy nem érne hozzá:)

És igen, ezt nekem is mondták ezért nem annyira akarok ketrecet, másfelől szerintem az az idő amíg figyelek rá a kifutóban és csak arra az időre kiengedni nem lenne elég neki, főleg, hogy nem szeretnek bezárva lenni.

Igaz lenne rá jó pár órám, de akkor sem érzem elégnek.

jan. 28. 13:22
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Az Első Nyulmento Alapítvány weboldalán is sok hasznos információt megtalálsz. Én is mindkettőt javaslom. És legyen nyuszi társa. Társas lények. 🤗
jan. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 180cm*90cm alapterületű volt a ketrec, amit építettünk a nyuszinak, mellette volt neki a szoba, ahova kiengedtük. Vagyis, ha akarsz akarod, akkor egy fedett kifutó is lehet a nyuszi helye, vagy csak simán oldalrácsok. Bár nálam egyszer a fedetlen kifutóból kiugrott a nyuszi és kirágta az óvatlanul otthagyott tápos zsákot. Szerintem a paradicsomban érezte magát, amikor a táp kifolyt és szétgurult a szobában, nekem kevesebb örömöt okozott a takarítás.


A kutya-nyuszi kapcsolat meg nem teljesen egyértelmű téma. Azt szokták mondani, hogy a kutyát tartsuk távol a nyuszitól, mert stresszeli, de közben egy középtestű kutyánál kétszer nagyobb ember mellett hanyatt fekve alszik néhány nyuszi teljes nyugalommal. Persze az egyértelmű, hogy egy játékos, ugráló, ugató kutya megrémiszti a nyuszit, de hogy egy esetleges birkatürelmű kutyára hogyan reagál az nem teljesen egyértelmű.

jan. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Végül fedett kifutó mellett döntöttem 145*79-es. Tegnap reggel hoztam el a nyuszit és igazából szó szerint leszarja a kutyát. Ha oda is megy a kifutóhoz kíváncsian kukucskál és szaglássza, a kutyusom meg fél tőle:) Őszintén nem erre a felállásra számítottam, de tényleg nem egy félős nyuszi szerencsére.
jan. 31. 11:23
 7/12 anonim ***** válasza:
A nyúl zsákmányállat. Nem fogod kívülről látni hogy mi a helyzet. A pulzusszáma simán a duplájára felmehet a ragadozó jelenlétében. Ez hosszú távon egészségügyi problémákhoz vezet.
jan. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem lesz baj:) A tenyésztőtől akitől vettem alapból tanyán nevelte őket és kutyákkal rendszeresen találkoztak, ahogyan tehenekkel, stb.-vel. Inkább rákérdeztem nála nem e lesz baj és azt mondta mivel kiskoruk óta láttak kutyákat, mivel volt, hogy bent is volt náluk nem fog félni tőle.
febr. 2. 23:14
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor ez nem tenyésztő hanem sajnos szaporító.
febr. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem az, elismertek szerencsére.

Szaporítótól nem vettem volna a kezelések hiánya miatt, amiknek a költsége kétszer annyiba került volna mint maga a nyúl, másrészről legtöbbször nem is egészségesek.

Szerencsére egészséges, kezelt, papíros a nyuszi:)

febr. 3. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!