Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehet tenni azzal a...

Mit lehet tenni azzal a hörcsögöm harap?

Figyelt kérdés
Már nem fél lassan 3 hónapja van nálam. Nem félelemből harap vagy támad szimplán kajának nézi a kezemet... Szeretném ha kézbe tudnám venni mint egykori hörcsögeimet de nem megy mert amint ott a kezem nyitja a száját. Múltkor vágásbiztos kesztyűbe simogattam vettem fel amennyire tudtam azt eszébe sem jutott megharapni. Ezzel lehet valamit kezdeni vagy szimplán ilyen kis bolond?

febr. 23. 11:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az én hörcsögöm is sokszor kap kézből enni. De nem harap. Mekkora lakhelye van kérdező? És milyen a kereke? Hány cm átmérőjű? A nem megfelelő környezet és a nem megfelelő energia levezetés is okozhat harapást.
febr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
30 cm-es kereke van képet sajnos nem tudok mellékelni eddig volt bent neki 2 fürdő is most már csak egy van csináltunk neki feljárólval kis emelvényt ahol egy "sarokkád" van az itatója etetője és fogkoptató. A helye 80*45 cm azt hiszem plusz ugye az emelvény.
febr. 25. 14:14
 13/15 anonim ***** válasza:

A leírás alapján minden megfelelő. Szóval arra se lehet fogni hogy a lakhelyével van gond. Esetleg tegyél ki képet vagy kérj tanácsot a 6.500 fős Hörcsög imádók nevű Facebook csoportban. Hátha ott tudnak segíteni a tagok.


A fogkoptató követ vedd ki tőle. Az sajnos többet árt mint használ. A legjobb fogkoptató egy megfelelő minőségű magkeverék illetve a fa és a széna. 😊

febr. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a gyakorin láthatóan sokkal több a laikus. Látod, a beszólás, hogy "hát rábasztál", meg "nekem nem harapott a hörcsögöm" megy, de túl sok érdemi választ nem kapsz, csak az derült ki, hogy nem rontottál el semmit. Bevallom, nekem sincs túl sok tapasztalatom harapós hörcsöggel, összesen egy hörcsögöm harapott, de ő élete végéig (mondjuk a kesztyűt ő is szerette). Az a baj, hogy a téma ennél összetettebb, fontos a fiatalkori szocializáció, a tartási körülmények, és persze egyes tárgyakra is másképp reagál, az etológia elég bonyolult tudomány.

Én három dolgot tudok mondani:

-Belépsz a 'Hörcsög imádók :)' csoportjába Facebookon segítséget kérni

-Megkérdezed a hörcsögmentést (szoktak kitelepülni is, ma például Szegeden volt adománygyűjtés és tanácsadás délelőtt)

-Megkérdezel egy egzotikus szakállatorvost

febr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
7 hetes volt mikor a kereskedésből elhoztam az első egy hétben félt volt hogy véletlen megijesztettem még be is pisilt szegény de direkt nem nyúltam hozzá. Azóta meg ezt csinálja mindenhova követi az ujjam de nem éppen a szeretet miatt :D
febr. 25. 23:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!