Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire hülyeség egy egykori...

Mennyire hülyeség egy egykori tengerimalac ketrecet hörcsöglakhellyé alakítani?

Figyelt kérdés

Van egy 120cm*60cm-as ketrecem, amiben egykor tengerimalacokat tartottam, de már hosszú évek óta nincs használatban. Szeretnék egy hörcsögöt és arra gondoltam, hogy nem veszek neki új lakhelyet, hanem az egykori tengerimalacketrecet átalakítom.

Az elképzelésem az, hogy az alomtálcát használom, amihez egy plexi keretet építek, hasonlóan a rácshoz, csak épp nem zárom le a tetejét, majd azt teszem az alomtálcára és rögzítem a rács helyére. Viszont aggódom a megfelelő szellőzés miatt, mert így oldalról teljesen zárt lenne a lakhely, csak felülről szellőzne.

Szerintetek jó ötlet megvalósítani, vagy ilyen formában nem tud megfelelően szellőzni?


febr. 27. 11:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Be lehet vonni a nagy rácstávolságú ketrecet ponthegesztett ráccsal. De az elég szúrós. Egyszer csináltam olyat a Hörcsögmentés leírása alapján. De soha többé nem vágnék bele. 😅 Sajnos számomra nagyon tákolt hatása van. Vannak 1 cm rácsközű ketrecekből is 80*50 és 100*50 cm alapterületűek. Bár elég drágák. Én egyébként zárt oldalú lakhelyet szereznék be. Sajnos rengeteg hörcsög mászik a rácson ami balesetveszélyes. A zárt oldalú hely további előnye hogy almozni is vastagabban lehet (ugye a hörcsög a vadonban is járatokat ás).
febr. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Egyébként érthető az elképzelésem? Mert tudom, hogy ami nekem egyértelműnek tűnik, az másnak nem biztos, előfordult már olyan, hogy más még demonstráció után sem értették tökéletesen, hogy mire gondoltam.
febr. 27. 22:12
 13/15 anonim ***** válasza:
Én tökéletesen értem miről beszélsz. Mondjuk én a 6.500 fős Hörcsög imádók nevű Facebook csoportban is elég aktív vagyok és ott sokszor találkozok ezzel. 😊 Plexizni is szokták a ketrecet bár szerintem az is elég tákolt megoldás. Akkor már jobb használtan egy terráriumot vagy akváriumot beszerezni. Jobban is mutat. Én pár éve egy 120*60*50 cm-es akváriumot szereztem be ingyen egy lomtalanítás során. Imádta a szíriai aranyhörcsögöm.
febr. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Oké, te eldöntötted, hogy mindenképpen ezt a tákolt valamit akarod, akárki akármit ír :D
febr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Akkor mondj alternatívát ilyen árkategóriában! Én nagyon szívesen meghallgatom.

De amúgy nekem is van annyi szépérzékem, hogy esztétikusan akarom megoldani és nem valami szedett-vedett tákolmányt berakni a lakásba.

febr. 28. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!