Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi hasmenése elmúlik magától?

Nyuszi hasmenése elmúlik magától?

Figyelt kérdés
Ez az első nyuszim és szerintem tegnap a fonnyasztott zöldből többet kapott a kelletténél és ma reggelre lágyabb lett a széklete. Nem vettem észre rajta semmi mást. Ha csak teljesen száraz szénát kap enni akkor rendeződhet magától? Csak azért kérdezem mert ha igen akkor nem akarok feleslegesen állatorvoshoz menni.

ápr. 10. 07:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van állandó állatorvosod, akkor egyszerűen csak felhívhatnád ezzel a problémával. Ha nem tartja indokoltnak a bemenetelt, úgysem fog téged bekérni.
ápr. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hívd fel a dokit, ha első nyulad, nehogy tapasztalatlanságod miatt pusztuljon el szegényke.
ápr. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A nyuszi egy borzasztóan érzékeny állat. Én inkább felhívnám az állatorvost, biztos ami biztos.
ápr. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

A nyuszi nem borzasztóan érzékeny, csak nem mutat tüneteket. A nyúl tünetrejtő állat, ami azt jelenti, hogy csak végstádiumban mutat tüneteket, mert zsákmányállatként úgy fejlődött, hogy gyengének mutatni magát a ragadozók előtt felér az öngyilkossággal. Ezért tűnik, úgy hogy egyik napról a másikra meghalt, milyen érzékeny. Pedig valójában már jóval előtte beteg volt, csak nem mutatott tüneteket, mert annyira jól tűri azokat, annyira szívós állat, hogy amikor te már papot hívnál magadhoz, ő még egészségesnek próbálja magát mutatni. A tünetrejtők közé tartozik a legtöbb kisemlős, ezek közül valamennyi gyakran tartott kisemlősünk, de a macskák is strapabíróak ők sem szeretnek tüneteket mutatni.

A hasmenés értelemszerűen nem a végstádium, hiszen ez nem egy elrejthető tünet. Viszont ha a nyuszi rosszul érzi magát, mondjuk fáj a hasa, vagy valami, akkor képes éhségsztrájkot folytatni, ráadásul sokszor a folyadékpótlás is probléma. A koplalással az a baj, hogy a nyúl szervezete, mint fűevő kisemlős arra van beállva, hogy folyamatosan ott van alatta a fű, állandóan eszik (főleg hogy a fűnek nem is túl nagy az energiatartalma). Ha a nyúl koplal, akkor felborul az emésztése, 10-12 óra koplalás akár kritikus állapotot idézhet elő.

Elsősorban mindenképp hívd fel az állatorvost, hogy mi legyen. Valószínűleg nem potenciálisan életveszélyes helyzetként fogja kezelni, de lehet hogy megkér, hogy vidd be vizsgálatra. Másodsorban, amit jól csinálsz a szénakúra, de én emellé adnék neki valamilyen probiotikumot, mint például bio-lapist.

ápr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális válaszokat. Mire hazaértem a munkából, hasmenésnek nyoma sem volt. Láttam amint éppen bogyózik is.
ápr. 10. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!