Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehetne törvényesen az...

Hogyan lehetne törvényesen az enyém?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez egy megosztó kérdés lesz, ezért nagyvonalakban megírom a háttér sztorit.

Két éve találtunk egy elárvult kissünit (mint később kiderült az egyik szomszéd kutyája feldúlta a fészküket és csak ő élte túl). Be akartam vinni a vadmentőkhöz, de náluk teltház volt, a süninek meg szerencsére semmi sérülése nem volt, ezért megkérdezték, hogy nem lenne e kedvünk gondoskodni róla, amíg megerősödik. Nyár végén kellett volna szabadon engedni, de természetesen azóta is itt van.

Tisztában vagyok vele, hogy nem helyes kiszakítani a populációból, de pont olyan érzés mintha az egyik cicámat hagynám az erdő közepén, arról nem is beszélve, hogy mennyi elütött sünit látok az út szélén.

Szép nagy kifutója van az udvaron, ami a szintén nagy sünházhoz csatlakozik.

Arra lennék kiváncsi, hogy magánszemélyként van-e rá mód hogy törvényesen is tarthassam, vagy ez esélytelen?



ápr. 30. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig nem fosztód meg a szabadságától nem terrorizálod, addig senki nem fog piszkálni, hogy a tied-e. Nálunk is sok süni van az udvarban.
ápr. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Az udvaron nálunk is 2 süncsalád lakik.

Gondatlanság tudom, de etetni is szoktuk őket, de bőven jut nekik természetes eleség is (meztelen csiga, imádják).

Szóval amég nem egy dobozban rohad meg, mert senki nem játszik vele épp, akkor nem lesz gond vele.

ápr. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Ő nem vagyontárgy, nem lehet a "tiéd". Jogi értelemben sem, hiszen vadállatnak számít, nem házikedvencnek.

Viszont elengedheted az udvaron és adhatsz neki enni, biztosíthatsz neki búvóhelyet, és ha jó ott neki, lehet, hogy ott marad.

Hogy azért kényszerítsd domesztikált körülmények közé, mert neked ő cuki, az baromi gyerekes és gáz viselkedés, főleg, ha már felnőtt ember vagy.

Az embernek azt kell tennie, ami az állatnak a legjobb. Ezért nem tartunk vadállatot otthon, és ezért nem tartjuk kint a macskát, kutyát.

ápr. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2 érdekes, hogy magyaroknál az etetés felelötlenség. Németeknél biztatnak rá, hogy össze tegyünk ki sünkaját vagy macskakaját, mert a városban kevés tápláékot találnak.


Egyszer találtam egy 200 grammosat december elején, befogtam, kérdeztem a menhelyet, mit csináljak vele, azt mondták be is vihetem, de ha nem beteg, átteleltethetem a pincehelyiségben is, aztán tavasszal elengedjük.


Így is történt, még 2 évig néha visszajött.

ápr. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy “gyerekes” felfogás, de nem azért nem merem elengedni mert cuki, csak félek hogy egyedül nem boldogulna a vadonban, így hogy mi neveltük fel. Nyilván vad sünihez képest szelíd is lett.
ápr. 30. 13:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5 nem kell félni töle. Nekünk csak simán ki lett engedve, annyiban volt szelidebb, hogy amikor láttam következö évben is ház elött (meg nem gondoltam, hogy ö az), felvettem, és nem gömbölyödött össze, hanem röfögött össze-vissza, mint amikor nálunk lakott, meg hagyta vakarni a hasát.


Viszont mindenhol azt javasolják, hogy szoktatni, vadítani kell. Elöször csak kifutóba kiengedni, dobálni neki rovarokat, hogy szokja a természetes táplálékot stb. Érdemes a sünmentés-en érdeklödni, segítenek, ha még létezik.

ápr. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Ne foglalkozz senkivel, ő csakis a tiédé!
ápr. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!