Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malac fura kattogó/rág...

Tengeri malac fura kattogó/rágó hangot ad ki miközben fekszik és billeg a feje.Mitha folyamatosan rágna.Pedig nem.Mi lehet vele?

Figyelt kérdés
Nem tudom mihez hasonlítani sem a hangot és a mozgást sem.Kicsit visszahúzódóbb lett.Nem olyan kíváncsi mint eddig...stb
máj. 10. 19:10
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*kopogó hang inkább mint kattogó.
máj. 10. 19:11
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
meglepő választ írok, állatorvos, legalább telefon
máj. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
,,Hasznos válaszok"...nem is tudom mit vàrtam.?!
máj. 10. 20:32
 4/14 anonim ***** válasza:
Kutya nincs a környéken ami rongyrázást gyakorolt rajta? Mintha a nyaka lenne szegénynek megakadva. Mindenképpen vidd el dokihoz, addig se piszkáld fölöslegesen, ha lehet tegyél be neki előre egy frissforgácsos oldalra fordított dobozt finom fűvel, amibe befekszik és majd azzal együtt tudod vinni így nem emelgetnéd külön.
máj. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%

Kedves utolsó, szeretném felhívni a tisztelt figyelmed arra, hogy a rongyrázás kifejezést 2024 év május havának 10 napján, péntek estéjének 20. óráját követően 36 perccel helytelenül alkalmaztad, a kifejezés eltérő jelentéssel bír.

Az ügyész 6 év letöltendő fegyházbüntetést kért, a vád alapos.

máj. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Mármint kocogtatja a fogát? Az kellemetlenségre utal, stressz, rossz közérzet. Ha a viselkedése is változott, főleg ha kevésbé aktív akkor beteg. A tengerimalac tünetrejtő állat, az első tünetek mindig fogyás, kedvtelenség, a viselkedés megváltozása. A tünetrejtés tulajdonképpen azt jelenti, hogy a végsőkig nem mutat tünetet, mert a természetben gyengének mutatkozni egyenlő az öngyilkossággal számukra (mint valamennyi egyéb kisemlős esetén), ha már komoly tüneteket mutatnak, akkor már jó ideje betegek, vagyis eléggé megviselte már a szervezetüket a betegség. Azt szokták mondani, hogy sokkal könnyebb megelőzni, mint kezelni a problémát, de értelemszerűen ha gond van, akkor annál könnyebb kezelni, minél hamarabb orvoshoz jut.

Ha szokatlanul viselkedik, étvágytalan, fogy, kevésbé élénk, gubbaszt, az mindenképp problémára utal, és mivel nem szeretnek tüneteket mutatni, így enyhének tűnő tünet is jelezhet komoly problémát. Ők nem kutyák, hogy látványosan rosszul vannak, hanem mint írtam, akkor vannak látványosan rosszul, ha már gyakorlatilag haldokolnak.


És igen. Akármennyire nem tetszik, jelen helyzetben az a leghasznosabb válasz, hogy vidd állatorvoshoz. Már többször leírtam, de ide is leírom. A gyakorizók többsége ebben a kategóriában állítom, hogy (csodás közoktatásunk miatt) még középiskolai biológiai kérdéseket sem biztos, hogy tudnának megválaszolni, a mélyen utált kémiáról ne is beszéljük (értelemszerűen, akinek nem inge ne vegye magára, senkit sem szeretnék megsérteni). Az állatorvos a közel tökéletes érettségi után, aminek többek között része a kiváló eredményű emelt szintű biológia és kémia (igen, csak ötös emelt szintű biosz és kémia érettségivel vesznek fel az állatorvosira), az ÁLTALÁNOS állatorvosin 5,5 évig tanul és ezután szakosodik. Mert ilyen sokáig tart megtanulni diagnosztizálni és gyógyítani. Most nem feltétlenül rólad van szó kérdező, de sokan meg ahelyett, hogy a szakemberhez vinnék az állatokat idejönnek gyakorira és kérdezik azokat a laikusokat, akiknek több, mint 90%-uknak biológia érettségijük sincs. Sőt mondok jobbat, újonnan középiskolában választható természettudományos tárgy van, és amelyik szak nem kapcsolódik a biológiához ott nincs is biológia órájuk, mert a szakhoz közelebbi természettudományt fogja az iskola választani nekik. Pl. műszakisok fizikát tanulnak. Ahol meg mégis van biológia, kémia, mint nem érettségi tárgy, ott rengeteg helyen "úgysem vizsgáznak belőle" alapon elsumákolják, elhúzzák a tárgyat, így alig tanulnak valamit (tavaly kerestem tanárt, aki felkészít biológia érettségire és többen voltak, akiknek a követelményről alig volt fogalmuk, pedig aktívan tanítottak).

máj. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6-os kiváló a válaszod, minden szavával csak egyet lehet érteni!
máj. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Van egy társa aki jóval nagyobb,dagibb nála.De nem bántotta ő sem.Eszik és ugrabugrál néha.De nem úgy mint mikor haza hoztuk...kb 1 hete vannak nálunk.Több malacka közül csak ő volt sokkal kisebb.(Utólag vissza gondolva.)Nem itt akarom meggyógyítani.Csak gondoltam vki már tapasztalt ilyet kedvencénél.
máj. 11. 10:52
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem a fogàt kocogtatja.Azt a hangot ,,ismerem".És azt is ahogy kommunikálnak egymással vagy épp velünk.
máj. 11. 10:53
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt is tudom hogy mivel zsákmány állatok rejtik a betegségeket.
máj. 11. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!