Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért vannak mostanában...

Miért vannak mostanában döglött vakondok az erdőben?

Figyelt kérdés

A napokban Pest megyében, egy nagyobb domb oldalában vezető erdei ösvényen sétálva egy kb. 800 m-es útszakaszon öt helyen láttam döglött vakondot. Lakatlan természetvédelmi területről van szó, nincs a közelében mezőgazdasági termelés.

Korábban sosem tapasztaltam ilyesmit. Mi lehet az oka?



máj. 12. 18:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
6%
*Pest vármegyében
máj. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Én az ösvényen és úton szoktam látni néha. Szóval a nyomorult crossmotoros természetrombolók számlájára írom mindig az ilyet is.
máj. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
baromaecú krosszbringások is lehettek.
máj. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Igen, valóban, mindegyiket az ösvény közepén láttam és tényleg olyan helyről van szó, ahol terepebringások és lovasok fordulnak elő.

Szegény vakondok! :(

máj. 12. 19:08
 5/21 anonim ***** válasza:
16%
A vakondok természetes halála lehet az egyik oka annak, hogy döglött példányokat találnak az erdőben. Ezen kívül az életüket vesztő vakondokat el is üthette egy jármű vagy ragadozó állat támadhatta meg őket. Az is előfordulhat, hogy valamilyen megbetegedés vagy környezeti hatás okozta a vakondok elpusztulását. Fontos lenne, hogy a megfelelő hatóságok megvizsgálják az elhullott vakondokat, hogy kiderüljön az elpusztulásuk pontos oka és esetlegesen megelőzhető legyen hasonló esetekben.
máj. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
5: Szia ChatGPT! Kösz, hogy hozzászóltál, de ettől nem lettem okosabb. Továbbra sem értem, hogy miért éppen most kezdtek pusztulni ezek a szegény jószágok, hiszen korábban sosem tapasztaltam hasonlót, és normál körülmények között semmi keresnivalójuk sem lenne a felszínen, az erdei úton. Vajon mi üthetett beléjük, hogy a biztonságos föld alatti járataikból előjőve rátévedtek a forgalmas ösvényre? ?
máj. 12. 19:49
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját kertemben találtam a felszínen döglött vakondot, semmilyen külsérelmi nyom nem volt rajta.Nem vegyszerezünk, ritkán nyírjuk a füvet.
máj. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%
Kihagytátok a lehetséges okok közül a szabadon engedett (sétáltatott"?) kutyákat. Ha olyan területen van ahol gyakori az ilyen jofej "gazdi" aki engedi kiélni a kedvenckék vadászösztöneit, ezt is figyelembe kellene venni. Aztán ha megfogta a zsákmányt, viszi a gazdinak, hogy megdicsérje és etleg megkapja a jutifalatot is.
máj. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

8. Igen, kutyasétáltatók is előfordulnak arrafelé. De valahogy nem áll össze a kép, ui. eddig is bicikliztek ott, meg kutyákat is sétáltattak, mégsem voltak döglött vakondok, most meg hirtelen mégis. +Az is elgondolkodtató, amit a 7. írt, vagyis hogy másutt, kertben látott a felszínen elpusztult állatot.

"Ex has" ötletek:

- Lehet, hogy tavaszi párzási szezon van, amikor a vakondok a felszínre jönnek és elővigyázatlanná válva a biciklisek, ill. kutyák áldozatává válnak?

- Esetleg valamilyen járvány - pl. az elképzelt "vakondinfluenza" - tört ki, és a haláluk előtt ösztönösen menekülni próbálva előmásznak?

- Talán szándékosan, valamilyen természetvédelmi megfontolásból, mérgezéssel gyérítik a vakondpopulációt a védett területen? (Ezt magam is valószínűtlennek tartom.)

máj. 12. 20:39
 10/21 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel, hogy miért lett hirtelen több halott vakond
máj. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!