Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl tartása sokba...

Törpenyúl tartása sokba kerül? Valamint nagy felelősséggel jár?

Figyelt kérdés
Miket kell neki beszerezni? És azok mennyibe kerülnek? Havi szinten mennyibe van a tartása? Jár olyan szintű felelősségel mint pl. egy kutya vagy macska tartása?

máj. 13. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy törpenyúl 9-12 évig él, szóval igen, abszolút van akkora felelősség, mint egy kutya vagy egy macska.

A nyuszinál a felszerelés alapvetően nem iszonyatosan drága, de az orvosi költségei nagyon magasak.

Amiket számításba kell venni:

- Ivartalanítani kell

- Évente oltatni kell

- A nyuszi társas állat, kizárólag többedmagával lesz boldog. Ha kisnyuszit szerzel be, érdemes megvárni, míg eléri az ivaros kort, akkor ivartalanítani, és ha lecsillapodtak a hormonok, akkor hozni mellé egy ellenkező nemű társat, akit szintén ivartalanítani és oltani kell.

- A nagy ketrec/kifutó alap, viszont a nyuszinak ennél messze nagyobb lesz a mozgástere, így MINIMUM napi 6 órát ketrecen kívül kellene töltenie, hogy szaladgálhasson, érjék ingerek. A legideálisabb a ketrec nélküli tartás, vagy ha minimum a nap nagy részében ki van engedve.

- A törpenyuszik nagyon érzékeny állatok, a stressz, a frontok, a nem megfelelő étel simán megbetegítheti őket, és ha már az első aprócska tünetük megjelenik, azonnal állatorvoshoz kell vinni őket, különben késő lesz, és elpusztulhatnak. Mivel tünetrejtő állatok, így ha azt látod, hogy a nyuszi beteg, akkor már késő!

- Nem jó akármelyik állatorvos a nyuszi ellátására, csak és kizárólag egzotikus állatorvoshoz szabad őket vinni, mert a nyusziknak speciális igényei vannak, amik egy kutyákon és macskákon edződött állatorvos nem fog tudni, a bajaikat nem fogja felismerni!

- Az utóbbiból kifolyólag az állatorvosi ellátási költségei rettentően magasak tudnak lenni.


Amire szükség van felszerelés terén: ketrec/kifutó, alomtálca, itatótál, etetőtál, búvóhely, szőnyeg vagy annak alternatívája a ketrec aljába, hogy ne legyen kemény a talpuknak, játékok.

Fogyóeszközök: széna, minőségi táp, fapellet alomnak, jutalomfalatok (opcionális).

Havi szinten nem tudom, mennyi. Én mindent nagy kiszerelésben veszek, mert jobban megéri.

Ha első állatod, vagy nem vagy tapasztalt, akkor ne nyuszit válassz, mert hatalmas felelősség (főleg az egészségügyi érzékenysége és az élettartama miatt), és nem egyszerű bánni vele. Illetve általánosságban a nyuszi nem babusgatós állat, nem mindegyikük szereti, ha megfogják őket, a simogatást is változó mértékben szeretik. Jellemre egyébként a kutya és a macska között vannak valahol a tapasztalatom szerint.

máj. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Most nézem hogy jobb esetben 60 ezer az éves két oltás nekik. Szóval ez felejtős.
máj. 13. 18:20
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Minden állat tartása magas kiadásokkal jár ha a gazdi normálisan csinálja...
máj. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Katona Dius ***** válasza:
93%
Nem hiszem, hogy van olyan állat, ami alacsony kiadású. Persze ha veszel pár halat, akkor kevésbé zsebbenyúlós, azokat nem kell rendszeresen dokihoz vinni, se ivartalanítani. De macska, kutya, nyuszi mind olyan. Nekem macskáim vannak, az ivartalanítás a lányoknál 20-as volt, fiúknál 10-es. Emellé minden hónapban alom, alomszagtalanító, értelmes minőségű táp és konzerv, időszakos orvos látogatás. Plusz az egyszeri kiadás: eteő-itatótál, játékok, alomtálca/fedett alom, stb.
máj. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#3 kutyánk van, normálisan van gondozva, mindent megkap de akkor sem 60 ezer Ft az éves oltása! Ez csak egy nagy lehúzás szerintem..
máj. 14. 08:17
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Te honnét szedted a 60ezret? Mert én kb 16.000-ért oltattam egy nyulat. Mikor külföldön oltattam (Németország), ott is csak 48 euró volt (ami kb 18ezer ft).
máj. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Bocsánat nincs most időn részletes válaszra, több mint 20 faj volt már nálam a halaktól a hüllőkön át a kutyákig, nyulam 5 volt. Egy nyulat helyesen tartani és etetni, orvosi költségeit fizetni a legdrágább, amivel dolgom volt. És ez csak alapjáraton, ha nincs semmi baja. Egzotikus orvosok értenek hozzájuk, ők drágán dolgoznak, százezrekbe kerülhet pl. egy bélleállás. Nagy a mozgásigényük, egyedül gyakran magányosak, és nem tudod milyen személyisége lesz, valamelyik még ivartalanítás után is egy seggfej és támad, harap. Nekem szerencsém volt ebben a tekintetben, de a költség nagyon sok. Ha lakásban tartod mindent megrág, és alapjáraton olyan mint egy kisgyerek, folyamatosan nagy erőkkel dolgozik az önmegsemmisítésen. Csodálatos társállatok tudnak lenni, de mielőtt magadhoz vennél egyet, lépj be a Törpenyuszisok csoportba és tájékozódj pár hétig, mire számíthatsz. Mindenki azt hiszi, hogy tud nyulat tartani, de ezeket nem lehet pl. úgy etetni, mint a vágásra szánt nyulakat, amiknek mindegy mit kapnak, mert fél év után úgyis levágják őket.
máj. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!