Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet depressziós a tengerimalac?

Lehet depressziós a tengerimalac?

Figyelt kérdés
Egy egész hónapig elutazunk nem sokára, és a fiú (fél éves körül) tengerimalacunkat, nem visszük el. Rábízzuk a nagymamára, és ő nem nagyon tudja majd annyira simogatni, mint mi.Ettől lehet depressziós? Ha igen, mennyire?
2010. okt. 28. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem a macskám depressziós.
2010. okt. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenesetre borotvapengét ne hagyjatok a terráriumban, nehogy tényleg felcsapjon emónak :)
2010. okt. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

A filmekkel ellentétben az állatok nem képesek emberi szintű gondolkodásra.

Kétlem, hogy lennének ilyen összetett érzései. Ha nem kap kaját, na akkor depis lesz mert éhen döglik. Egyébként meg nem érdekli, honnan jön a kaja.

2010. okt. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: az előző malackánk mikor megjöttünk 2 napig nem is jött elő. Aztán mikor megfogtuk és dédelgettük úgy odabújt, mint egy kisgyerek az anyukájához. Szóval kétlem, hogy nem lennélek érzései a gazdái iránt, sőt...
2010. okt. 28. 21:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Én az előző patimat teleltettem a teraszon, és így nem foglalkoztam vele annyit... A rá következő tavasszal durcás is volt, úgy kellett kiengesztelni....

Egy hónap nem olyan vészes, szerintem ki lehet majd engesztelni. :)

2010. okt. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Egy kis hiányérzete biztosan lesz, hiszen a megszokott dolgok nem lesznek,de 2-3 nap és megszokja. Ha visszajöttök kb ugyanennyi idő, amíg ismét alkalmazkodik, talán még rövidebb is, mivel a jót könnyebb megszokni.Ha sokat foglalkoztatok vele, akkor bizony furcsa lesz neki eleinte, de nem fog lelkileg belebetegedni, mint esetleg egy kutya, vagy cica.
2010. okt. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

"megjöttünk 2 napig nem is jött elő"

Akkor most vagy megsértődött és duzzogott, vagy elfelejtett titeket, és mint lehetséges veszélyforrás, rejtőzködött előletek.

Szerintem egyértelműen megsértődött. A természetben is mindig ezt csinálják.


Egyébként még mindig szeretem az olyanokat, akik nem választ keresnek egy kérdésre, hanem megerősítést a saját gondolataiknak.

2010. okt. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hát lehet ha a nagyi fél tőle, akkor elszokik az emberi simogatástól, és majd újra meg kell szelidíteni :)


Amúgy ha kaját kap, és nem kerül át másik helyre, a lakásban, akkor jól el lesz. Én úgy látom azt nem tolerálja inkább ha új helyre rakják, akkor lesz depis, míg meg nem szokja az új lakást.

2010. okt. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :))
2010. nov. 3. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!