Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy hagy legyen törpe- nyulam?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, mostantól. :) Már régóta vágyom egyre, de most van 12ezer forintom, meg még van is... Megbirnám magamnak venni, meg minden, csak ők nem engedik, indokuk nincs, csak annyi h rumli van a szobámba. De, szerintem egy kisállat csak ösztönzőleg hatna rám, és időrendileg is befolyásolna, ami jó, mert megtanulom ilyen szinten az életet!
2011. jan. 6. 13:57
1 2
 1/17 kasska válasza:
Rakj rendet a szobádban, segíts a házimunkába...
2011. jan. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Hát... nekem van törpenyulam, igaz 32 vagyok, de én lebeszélnélek róla. Persze kedves, aranyos meg minden, de egy olyan állat, amivel 0 kapcsolatot lehet kaialakítani. Nekem van kutyám is, macskán is, azokkal legalább lehet kommunikálni, ha érted mire gondolok. Legalább ha szólok hozzájuk, odanéznek, odajönnek stb. A nyúlnak 2,5 éve mondogatom a nevét, de semmi...

Szóval szerintem ha állatkát akarsz, akkor az inkább legyen kutya vagy macska!

2011. jan. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
29%
korbaccsal
2011. jan. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
12000 forint kevés hozzá. Az csak a ketrec ára. Plusz még az itató, wc, egyebek, meg persze maga a nyúl. Plusz havonta az etetése, évente állatorvos, stb.
2011. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

kedves előttem szóló, az állatok értelmi szintje sem egyforma

http://www.youtube.com/watch?v=hgDHWLyztCI

ehhez mit szólsz? :)

2011. jan. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha még nem volt semmilyen állatod, először inkább egy hörcsögöt vagy egérkét szerezz. Ők rövidebb ideig élnek (1-2 év), kevesebbet kell velük foglalkozni, és akkor is boldogok. Simogatni őket is lehet. Ha még két év után is kisállatra vágysz, akkor jöhet a nyuszi. A nyuszi sokkal több törődést igényel, és sokáig él (akár 8 év!). Ha később már inkább bulizni fogsz járni meg többet fogsz tanulni, akkor anyukádéknak kellene a nyusziról gondoskodni, és nem biztos, hogy vállalják. A legfontosabb: kérlek, ne vegyél hosszú szőrű vagy oroszlánfejű nyuszit! Szegénykének ki sem látszik a kis pofája a szőrből, és nyáron nagyon szenved. A szőrét is naponta gondozni kell, élete végéig!
2011. jan. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az egerektől undorodom :S Hörcsögöm meg volt vagyis tesómnak, kb. 5 évesen megfojtottam egyet :$ Nyuszink volt egyszer, minden meg van a jó "életéhez" csak ő sajnos elpusztult, mondjuk ő rendes házi nyúl volt. (nem az én hibámból) Kutyánk van, csak sajnos öreg, és vele nem lehet játszani, ő nem foglal le annyira. Valamint, macskánk van, de mamámnál, ő meg sajnos, nagyon ritkán jár haza.
2011. jan. 6. 14:22
 8/17 anonim ***** válasza:
azért nem mindegy h milyen fajta a nyúl,a tesóm barátnőjének van nyuszija és játékos,a macskát szokta kergetni.
2011. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én is lebeszélnélek róla. Nagyon sok törődést igényel, és nem játékot, vagy babusgatást, hanem "szülői fegyelmet". Következetes tanítás kell neki, ami nekem így 22 évesen is néha nehezen megy. 14 évesen még ne vállalj nyuszit, majd ha már tényleg tisztában leszel a felelősséggel. És igazunk van anyudéknak. Aki a szobájában sem tud rendet tartani, az hogy fog szobatisztaságra nevelni egy önfejű állatot?
2011. jan. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
:) Hát, azt mondják először bizonyítsam be h igen is tudok rendet tartani a szobámban, akkor ESETLEG.
2011. jan. 6. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!