Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A fiú vagy a lány patkány a...

A fiú vagy a lány patkány a jobb? melyik lehet szelídebb?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
A lány
2011. jan. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
igen elvileg a lány, nekem volt lány is fiu is és csak a fiu harapott meg... de ez elöfordul náluk főleg ha kereskedésből veszed ahol nem sokat foglalkoznak velük, ha magánszemélytől vagy kis tenyészetböl veszed és kézhez vannak szoktatva akkor szerintem mindegy
2011. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindkettő ugyanúgy szelidíthető, csak az kell, hogy kézhez legyen szoktatva.. Általában kiskorukban illik szelídíteni, később nehezebb. Ám a lányt javasolnám, mivel annak nem lóg a bazi golyója a válladra :D
2011. jan. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Fiút vagy lányt?



Milyen neműt válasszak?


A fiúk: Elérhetik az 500g-ot is. A lányoknál vaskosabb, "mackósabb" az alkatuk. Szőrük némileg hosszabb és durvább. A fejük kerekebb, az állkapcsuk szélesebb. A fiúk lustábbak, nyugisabbak mint a lányok. Részben emiatt hízásra hajlamosabbak. Gyakori tévhit, hogy a fiúk büdösek. Ez nem igaz, az említett bűz/illatmirigy emberi orral nem érzékelhető cuccot termel. Annyi alapja van a dolognak, hogy a fiúk némileg nagyobb méretük miatt időegység alatt több pisit termelnek. 4-5 naponta takarítva ők is teljesen szagtalanok. Az ivarérett hímet nem lehet eltéveszteni. Heréik 5 hetes korban szállnak le a hasüregből a herezacskóba, igen nagyok és feltűnőek.


A lányok: Súlyuk 350-400g, karcsúak, mozgékonyak. Fejük hosszúkásabb, rájuk hasonlít inkább a horrorfilmekből ismert "gonosz patkány" ábrázolás. Jellemre picit határozottabbak a fiúknál, élénkebbek is, sok kajagyűjtő-mániás, ami egészen könnyűvé teszi a tanításukat. Egy nőstény képes kijönni a hatezredik jutalomfalatért, hogy a vackán letegye és szaladjon a következőért, míg egy hím kb. a 10.-nél bevonul és elkezdi eszegetni."

[link]

2011. jan. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha kicsi koruk óta rendszeresen foglalkoznak vele, akkor mindkettő ugyanolyan szelíd lehet, csak jellembeli különbségek vannak. A lányok pörgősebbek, izgágábbak, mint a fiúk. Én spec pont ezért szeretem jobban a fiúkat, mert jobban lehet őket gyömiszkélni, gyakorlatilag "szétfolynak" az ember kezében :D
2011. jan. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
Jó helyről kell venni, és akkor bármelyik szelíd. Boltban véve meg mindig rizikós. Vállonülésre, gyömöszölésre a fiúk alkalmasabbak, a lányok meg többet ugrálnak az ember körül.
2011. jan. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

A rágcsálóknál általában a fiú a viccesebb és élénkebb.

A lány pedig a nyugottab ,inkább őt lehet simogatni és szerintem szelídebb is.

2011. jan. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!