Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek milyen kisállat...

Szerintetek milyen kisállat illene hozzám?

Figyelt kérdés

Szeretnék valamilyen kisállatot,de nem tudom,hogy melyen fajta lenne hozzám a legmegfelelőbb.

Szerintetek?

Itt van pár dokog:


1.Lakásban élünk (most megyek majd középiskolába)

2.Olyan kisállatot szeretnék,ami sokáig él. (min.8-10 évig)

3.Tudjam szeretgetni és ő is ragaszkodjon hozzám.

4.Sok helyre magammal tudjam vinni.


Ti mit javasolnátok?(nem baj,ha a fentiek közül nem mindegyikre igaz.)


Attól,hogy most megyek majd gimibe még tudok majd szakítani a kis kedvencre időt,meg a szüleim is foglalkoznának vele!


Előre is köszönöm!!!:)


2011. jan. 31. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szerintem 1 kis állat sem olyan ragaszkodó, kis buták,de pl egy szép görény nagyon aranyos tud lenni, lehet sétáltatni, bújik ha kell :D

nekem tengerimalacom van, az viszont kicsit nagyon félénk,szóval ezért nem jó a választás neked. Hörcsögök ugye, azok csak aranyosak. Én a görényre voksolok, vagy esetleg csincsilla, de az is félénk..de aranyos végülis

2011. jan. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Mogyi válasza:


Szerintem egy kis kutyus, angol cocker spániel fajtájú, nagyon aranyos :)

Remélem segítettem (:

2011. jan. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is lehetne görény,bár elég sok törődést igényel(naponta 2 órát legalább).A tengerimalac viszont nagyon jó választás lenne,vagy akár a csincsilla is(mondjuk az meg elég kényes,érzékeny fajta:D).De nyugi,időt a gimi mellett is fogsz tudni szakítani rá.Én most vagyok 9.-es(gimis),és naponta kb 2-2 és fél órát tanulok általában,és hát bőven van időm a kutyáimra,meg a tekimre(meg persze minden másra:D).
2011. jan. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A patkányok nagyon ragaszkodóak tudnak lenni! 2-3 évig élnek, intelligensek, taníthatóak és szobatiszták. Nyakba téve (vagy lehet venni/csinálni patkánypórázt is) magaddal viheted sétálni is. Én vittem egyszer a parkba, aranyos volt, mindig visszafutott hozzám. :)
2011. jan. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Platypus ***** válasza:

A csincsillára igaz az 1-2-3, a patkányra 1-3-4. A törpenyulakra nagyjából mind igaz, korlátozott mértékben. 6-7 évig élnek, nem annyira ragaszkodóak mint a patkány, és hurcolni is csak pár helyre lehet őket.

A görényre mind igaz lehet, de könnyen félre lehet őket nevelni, és akkor harapós szörnyetegek lesznek, anyagilag is nagyobb terhet jelentenek.

2011. jan. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 viki2233 válasza:

Nekem egy tengeri malacom van de nagyon aranyos és nem fél nagyon játékos megengedi hogy simogassuk de persze nem minden tengerimalac is ilyen.

a kutya is jó választás de az nagyon nagy felelősséggel mindig le kell vinni sétálni..stb. de ha téged ez nem zavar akkor az is jó lenne neked.

nézd végig minden felsoroltat és ami tetszik és sok szépet jót mondtak róla akkor meg is lesz a válasz a kérdésedre :)

2011. jan. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi vélaszokat!Mindegyik hasznos volt számomra.

4 éve volt 2 tengerim,akik 8 évig éltek.Sok-sok kistengerink született.Már régen meghaltak,de ha meglátok egy tengerit a sírás kerülget.Amúgy nagyon hiányzik,hogy most nincs malacom.


Van egy 4 éves kutyám,a Myra.Ő Bichon Havanese.Leginkább azt szeretném,ha neki születne kiskutyája,de azt nem akarják engedni otthon.


(A kisállatot pl.nyulat,tengeri,csincsilla stb. eltudnánk úgy helyezni,hogy ne bánta,ne zavarja a kutyám!)

2011. jan. 31. 19:00
 8/11 anonim ***** válasza:
A nyuszit nem igazán lehet cipelni, és az enyém minden zajra felriad, és elég félős is. Szerintem a patkány megfelelő lenne 8bár nem él olyan sokáig), mert lehet hurcolni, tanítható, szelídíthető, és nagyon okos állatka.
2011. jan. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nekem vagány nyuszim van, igaz kutya mellett nőtt fel, de őt lehet vinni bárhova.

nyuszi:)

2011. jan. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintem görényt ne válassz,nekünk van.Találtuk mert kirakták a hegyen.Nem vitte el senki és a pár hónap alatt nagyon megszerettük Most az udvaron építkezünk neki kis házat.Imádjuk,de napi két alomcserével is olyan büdös,hogy váltóruhát kell hordani séta közben.Én úgy gondolom,hogy a szaga nem épp jó parfüm egy fiatalnak.
2011. febr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!