Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacomnem kedveli a...

A tengerimalacomnem kedveli a hámot, mit tegyek, hogy legalább elviselje?

Figyelt kérdés

Ma fel akartam tenni rá a hámot erre ő megpróbálta megakadájozni, a vége az lett, hogy nem tettem rá.

Szerintetek meg tudom szerettetni vele?

Mit tegyek, hogy elviselje?


2011. jan. 31. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Miért kell rá hám?
2011. jan. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

nem való nekik hám,ők nem alkalmasak sétáltatásra


vegyél kutyát,azt lehet sétáltatni

2011. jan. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lehet neki hámot venni a barátnőmnek imádja a tengerimalaca. Így még jobban tudok rá vigyázni sétálás közben. Tudjátok lehet sétáltatni is a füvön vagy a hóban. :)))
2011. jan. 31. 20:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem fokozatosan szoktasd hozzá.. Türelem kérdése az egész. Tedd rá, próbáld meg addig elvonni a figyelmét, kedveskedni neki stb. de ne tartson tovább 5-10 percnél. Majd legközelebb kicsit többet és így tovább. Görényeket is így kell szoktatni, szerintem a malackádnál is beválhat. A lényeg a türelem és az, hogy elvond a figyelmét róla, ha már megszokta és rájött, hogy nem is olyan rossz, nem fog küzdeni ellene :)
2011. jan. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Platypus ***** válasza:
Ha utálja, akkor ne erőltesd. Kivételes az a tengerimalac, amelyik szereti. A hóba inkább ne is vidd ki, a fűbe meg építs karámot vagy rakd le a ketrecét az alja nélkül.
2011. jan. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hóba aztán egyáltalán ne vidd ki, hacsak nem akarsz tőle megszabadulni, egy trópusi állatnak nem igazán vitamin.
2011. jan. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hóba vinnéd? Olvass utána milyen szükségleteik vannak még mielőtt elpusztul. A hám sem nekik való.


Ha azt szeretnéd hogy nyáron(!) kint legyen, akkor készíts neki kifutót. Ha azt szeretnéd, hogy bármi nélkül megmaradjon melletted, ne kínozd, hanem magadat szerettesd meg vele, hogy odamenjen hozzád (biztonságba érezze magát nálad). Ha meg úton szeretnéd sétáltatni, akkor gondold át jobban (szennyezett föld-fű, stresszes tengerimalac, szívroham a megerőltetéstől).

2011. jan. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Így van, ha nem szereti, ne erőltesd. Csak még jobban fogja utálni. Az nem derül ki a kérdésből, hogy saját kertbe vagy utcára vinnéd ki? Ha az előbbi, akkor nyáron keríts el neki egy kis részt, ahol legelészhet, de van árnyék is. Télen, hidegben pedig egyáltalán ne vidd ki, nagyon könnyen megbetegedhet! Ha az utcán gondoltad a sétát, akkor azt meg úgy, ahogy van, verd ki a fejedből.
2011. jan. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Ígérem biztosan nem viszem majd ki a hóba sétálni és ha látom, hogy a kis trükkökkel sem szereti a hámot, akkor nem fogom erőltetni és inkább elkerített füves helyen a kertben fogom engedni, hogy futkározzon ahogy tanácsoltátok.

Még egyszer köszönöm.

2011. febr. 1. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!