Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor oltassam a nyuszimat...

Mikor oltassam a nyuszimat myxo ellen?

Figyelt kérdés

sziasztok

nyáron ugyebár kijöttünk a nyuszival a myxobol

túlélte pár heg maradt..akkor rengeteg antibiotikumot kapott és azt mondta az orvos a következő "szezonig" megvédi az hogy átvészelte, de tavasszal újra kell oltani..

ugye elvileg még nincs tavasz de az idő jo..ma pont úgy sütött a nap hogy nem igaz..majdnem kivittem de oltás nélkül nem mertem..

mikor oltassam be? március? április?

és ugye ez már a 2.köre lesz myxo ellen..ilyenkor is ismétlő kell?

üdv


2011. febr. 7. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem máris beoltathatod. semmi baja nem lesz! de az orvos biztos tudja, hogy mikor kell. én még nem láttam szúnyogot az idén...
2011. febr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hello

énsem..de nem szeretném megkockáztatni még egyszer hogy megfertőződjön mert szörnyű volt..és csakis az éberségemnek köszönhető hogy észrevettem..szempirosságra azonnal felfigyeltem és időben elkezdték kezelni..

2011. febr. 7. 09:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Én március elején szoktam oltatni. A myxo mellett érdemes RHD ellen is, létezik már kombinált oltás, ami mindkettő ellen véd (pestorin mormyx vakcina).
2011. febr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

hello

rhd ellen külön decemberben kapott..akkor járt le a félév az előző óta

köszi

üdv

2011. febr. 7. 09:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Az RHD-s oltás egy évig véd, a myxo-s pedig fél évig... az én nyuszim lakásban van, egy évben egyszer oltatom csak kombival, április fele...
2011. febr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha már tényleg jó idő van, olyan 15-20fok körül akkor szoktuk vinni, addig pedig szúnyoghálósak az ablakok, tehát bejutni nem jut be a szúnyog. Múltkor ez április volt, de nem pont hónapra nézzük, inkább az időjárástól függ. Mi is kombináltat adatunk.
2011. febr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a meleg időjárás miatt az idén korábban jöhetnek a szúnyogok, és az enyhe tél miatt sok nagyon sok lesz belőlük. Március elejéig legkésőbb érdemes beoltatni.
2011. febr. 8. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!