Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacomnak a hátsó...

A tengerimalacomnak a hátsó lábai teljesen elgémberedett és nem tud vele járni. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
LÉGYSZÍ mondjátok meg mert ő már igazi családtag és elvittük már szakorvoshoz is de nem tudták megmondani mi lehet a baja.Még nem voltak miatta fájdalmai de ha lesznek előre fel kell rá készülnünk.Kérlek SEGÍTSETEK nekem!
2009. febr. 13. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Húha! ... Ez sokmindentől lehet. Az állatorvosotok lehet, hogy nem rutinos tengerimalacka ügyben. Hétfőn hívjátok fel az Állatorvostudományi Egyetem Állatkórházát, a Rottenbiller utcában van Bp-en. Anyudék ki tudják deríteni a számot. Ott lesz olyan orvos, aki sok tengerimalacot gyógyított már, és segíteni fog. Írj majd, mi lett a baj!
2009. febr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Szegény kismalac,nagyon sajnálom!

Hogyhogy nem tudják,mitől van?

Nagyon rossz lehet neki,és neked is.

Mindenféleképpen foglalkozz vele sokat,tisztogasd rendszeresen,nehogy összeszedjen valami gyulladást a kaki,pisi,alom miatt.Babaolajos a fenekénél,kamillás mosogatás ott alul,szárazra is törölheted a kamilla után,mert könnyen felfázhat.

Nem vagyok orvos,de én az alábbiakat tenném vele:

Ha nem sír,amikor a lábát macerálják,masszírozgatnám neki a vérkeringés miatt.

Ha viszont nagyon érzékenyek a hátsó lábai-akkor mégsincs lebénulva.Szó,mi szó,akkor is piszkálnám neki,masszírozgatnám,a kezemmel melegítgetném,vagy radiátoron megmelegített törölközőbe csavarnám a hátsó részét.

A vérkeringésére vigyázzatok,mozgatgatni is kell,amennyire lehet,mert ha elhal teljesen a lába,akkor a malikának is nagy problémája lesz.

Állatorvossal beszéljetek erről.

Ha fájdalma lesz,javasolni fog a doki szájon át beadható fájdalomcsillapítót,ami pl.a csontra hat.Egy ilyen kérdésért nem fog a doki pénzt kérni.

Azért adhatott volna valamilyen tanácsot,mit csináljatok.

Tudom,milyen ragaszkodó tud lenni egy kismalac,és hogy mennyire az ember szívéhez tud nőni,de sokan csak tárgyként kezelnek egy állatot.Az én dokim is csak nézett,hogy milyen okos a malacom,mikor be akarta injekciózni.Értenek ők mindent!

2009. febr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Itt egy link, kipróbált, gondos állatorvos elérhetőségével.

[link]

2009. febr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A tengerimalacok hátsó végtag bénulásának több oka lehet. De mivel nem említetted hogy leejtettétek volna, vagy szült volna a malac, ezért azt tudom elképzelni, hogy vitamin és ásványianyag hiánya van.


Gyakran a Ca hiány okozza ezt a malacoknál, vagy a D-vitamin hiánya, ami segítené a Ca-ot beépülni a csontjaiba.


nem szeretnék rossz hírt közölni, de kevés malacka tud megbírkózni ezzel, de multivitaminokkal, pihentetéssel tudsz javítani az esélyein.

Most azt tudom ajánlani, hogy textilt tegyél alá. akár lepedőt vagy bármit. Mivel ilyenkor nehezen mozognak, ezért tedd egy kisebb helyre ahol nem kell megküzdenie az ennivalójáért,és a vízért. A lepedőt meg naponta cseréld ki alatta.


Vannak multivitaminos készítmények, amit állatpatikákban, állatáruházakban, és néhány kisállatboltban is be tudsz szerezni.

Az állatorvosnak említsd meg ezt, hátha eszébe jut valami.(mondjuk Ca tabletta..) Sokuk lábjegyzetként találkozik csak a tengerimalac fogalmával...(ez nem az ő hibájuk..ez a képzés)


Szóval kérlek írd meg hogyan sikerült! Nagyon szeretném ha túlélné a kis vinnyogós barátunk..


sok sikert!

2009. febr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 200025 válasza:
Szia, a mi tengerimalacunknak is ez a baja, és minket az egzotikus állatorvoshoz küldtek. Mi sem tudjuk mit csináljunk, és a mi malacunk álltó helyében eldől ha nem tartjuk. A tietek már öreg, mert a mienk már megvan vagy tíz éves,és már mindenhonnan kinövései nőnek? De ilyen dolog még soha nem történt, eddig jó elvolt, de egyszer csak felkeltünk, és ilyen volt a lába, nem ejtettük el.Ha valami újat tudsz meg kérlek írj.Én is írok ha infóm van.
2014. jún. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!