Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy lehet hogy egyik pillanat...

Hogy lehet hogy egyik pillanatról a másikra megdöglött a hörcsögöm?

Figyelt kérdés
Aranyhörcsögöm volt és tegnap délelőtt még hajtotta teljes erőből a hörcsögforgót "mókuskereket" és délben vettük észre hogy rángatózik meg nyitott szemmel semire sem reagál!NOs aztán délután 2 órára meg is halt szegény!!De mi baja lehetett?kösz a válaszokat!!
2009. febr. 17. 16:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
sokminden lehet. mérgezés, bélcsavarodás, epilepszia, bármi. egy orvos jobban meg tudná mondani.
2009. febr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős volt? Nem adtál neki kenhető sajtot vagy kígyó uborkát? Az hörcsögeim 1,5 évesen megdöglöttek egyik napról a másikra, az eladó szerint akitől vettem a 1,5 év az átlagéletkor. És van egy csomó emberi étel amit nem ehetnek, mert felpuffadnak és meghalnak. :S
2009. febr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
azelőtt este egy-két vékony szelet (pici szelet) almát meg víz volt bennt neki meg ilyen magfélék jan.30-án volt 9 hónapos!!! nőstény
2009. febr. 17. 16:17
 4/16 anonim ***** válasza:
almát szabad neki adni meg sztem a víztől sem lehet baja. bár mi adtunk neki salátát meg ilyesmi, így a víz felesleges volt.
2009. febr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
3%
Azért halt meg mert a HÖRCSÖG NEM IHAT VIZET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. febr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Már hogyne ihatna!!!A víztől semmi baja nem lesz,nekem is van és nemdöglött meg... perig már 4 hete van meg(hétfőn lesz)sztem a forgótól nem lehet baja,talán elkellene vinned valahova ahol megállapítják
2009. febr. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Aki írta, hogy a hörcsögnek nem szabad vizet enni-a az nagyon buta ember lehet!Ha olvasna oldalt akkor tudná, hogy minden állatnak kell víz.Víz nélkül, hogy éljen? Az oké, hogy a gyümölcsökbe is van de szeret sokat inni.Érdekes nekem van egy 2 éves lány aranyhörcsögöm és mindig issza a vizet és még él.A másik nem 1,5 évig élnek. A Dzsungáriai törpehörcsögök élnek 2 évig.Az aranyhörik 2,5 - 3 évig.
2009. febr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
73%

Nekem is azt mondták, hogy vizet nem szabad innia mert felpuffad és meghal tőle ... Ezért kell a sali meg az alma, mert a bennük lévő vízmennyiség elegendő az állat számára. Viszont elég sok oldalt átolvastam és azt írták, hogy ihat vizet, sőt! Nagyon is fontos számára. Az első hörimnél ezt még nem tudtam ezért Ő víz nélkül élte le az életét. Mindig salit, sárgarépát, almát kapott és elég sokáig élt és nagyon szeretett velünk lenni, az egyedüli szerény hörcsögöm volt. :) A többi sokat harapott :D Pedig sokat foglalkoztam velük.

Na de a kérdésedre a válasz. Az elhalálozásának rengeteg oka lehet. Hirtelen hőmérsékletváltozás, vagy ha a kajában volt valami sőt, nekem az első hörim azért halt meg mert a forgács citromillatú volt és abban volt vmi olyan anyag ami méregként hatott a szervezetében legalábbis az orvos vmi ilyesmit mondott szval az illatosított forgácsot én nem támogatom! De lehet, hogy elkapott vmi betegséget ... Nekem is egyik napról a másikra haltak meg váratlan a hörik. Ma napig sem tudom, hogy miért amikor orvoshoz akartuk vinni már késő volt ... Ugyanígy elkezdtek rángatózni és rá 1-2 órára meghaltak. Csak az első hörimet vittem orvoshoz mert Nála korábban jelentkeztek ezek a rendellenes dolgok. De hiába kapott gyógyszert sajnos meghalt még aznap délután. :(

(bocsi, hogy ilyen hosszan írtam. :))

2009. febr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Te jó ég!!!!Honnan a búbánatból vettétek azt,hogy nem ihat vizet????????????A víz minden állatnak és élőlénynek kell!!!!!!!!Nekem van 2 hörim,több mint 1éve vannak nálam és isznak vizet!!!!!Semmi bajuk nincs tőle!!!!Te ne igyál vizet nos próbáld ki,hogy milyen lesz viz nélkül!!!!!!!!!
2009. febr. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
szerintem ennyire nem kell felháborodni ... engem is többen tévesen tájékoztattak a hörcsögök táplálkozási szokásairól. az egyik állatkereskedésben ezt mondták, a másikban pedig azt. az internetes oldalakon többnyire mindenhol azt írják, hogy egyértelműen ihat vizet. de énis azon szerencsések közé tartozom akinek nem egyszer mondták a kereskedésben, hogy vizet ne adjak neki. tehát nem kell rögtön "leordítani" a másikat csak mert esetleg nem jól informált :)
2009. febr. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!