Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet fürdetni a tengerimalacot?

Lehet fürdetni a tengerimalacot?

Figyelt kérdés
2009. márc. 23. 19:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

lavorba engedj langyos vizet.

de ne tegyél a vízbe semmit. ha beletetted a malacot akk megmoshatod. de a fülét és szemkörnyékét ne érje a víz.

ha végeztetek törölközővel gyorsan töröld meg. utána hajszárítóval szárítsd meg 1 kicsit távolról.

2009. márc. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Lehet.
2009. márc. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
nagyanyám úgy fürdeti hogy rossz nézni. jó hogy nem buborékot fújnak.de elég jól bírják a cocák.utána berakja őket hajszárító sapi alá...ez egy elrettentő példa.
2009. márc. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én rendszeresen fürdettem a mosdóba engedtem meleg vizet, az jobb, mint a langyos, mert magasabb az alaphőjük és nem szeretik ha nem elég meleg, de ne legyen forró. Én babafürdetőt is használtam, fülére szemére vigyázz, ha nem túl mély a víz szivesen elterül benne és jól érzi magát. Utána gyorsan meg kell törölni és hajszárítóval megszárítani. Ezt nem szeretik:)
2009. márc. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
70%

Lehet.De csak akkor ajánlják,ha van/votl valammi baja ami igénylia fürdetést...amugy én eddgit alán egyszer fürdettem meg,most 4éves és semmi baja nincs,nem büdös vagy koszos.

Persze ha hosszúszőrű malacod van akkor a szőrét ugye fésülni kell:Pde fürdetni sztem akkor se kell.

Ja és ha mégis ugy döntesz,hogy fürdeted akkor nagyon vigyázz,hogy a füleibe ne menj viz:)

2009. márc. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Lehet fürdetni! A szakirodalomban úgy olvastam hogy havonta,esetleg félévente 1szer ajánlatos,mivel(az enyém igen!)belefekszik a pisijébe...stb és hát 'illatos'! Én vettem neki kutya sampont,sensitívet de láttam hogy babasampont is lehet használni!
2009. márc. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
75%

amikor megszárítottad hajszárítóval még utána is nagyon vigyázni kell rá, én pl. kiságyba dugtam :)

a szakirodalomban szalma van megjelölve

2009. ápr. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Lehet!Kb fél év időközönként! Kézmeleg vizbe! Esetleg tehetsz bele kevés cica sampont!És középhömérsékleten szárits meg hajszáritoval ! Egy állatorvos aki tart tengerimalacot!!!
2009. ápr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
És az az állatorvos miért kiabál...?
2009. ápr. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Persze hogy lehet, és kell is, maximum félévente. Én is szoktam fürdeni, és most már el is viseli :)

Ami egy teljes körű tisztálkodáshoz kell:

- Jó minőségű valamiféle állatnak való sampon. Manapság lehet már találkozni kifejezetten tengerimalacok számára készült samponnal is.

- fésű

- törölköző

- hajszárító

- karomvágó olló

Az első fürdetésünknél mindig törekedjünk arra, hogy a lehető legstresszmentesebb legyen a fürdetés. Sokat simogassuk, nyugtatgassuk, mert szegény még nem tudja, hogy is fog történni vele. Ilyenkor gyakran előfordul kis ürülékzápor a vízbe vizelettel együtt. Általában a mosdókagylóban vagy lavórban szokták fürdetni a malackákat, kéz meleg vízben.

Tegyük bele a dugót a mosdóba, töltsük fel kéz meleg vízzel, körülbelül addig, míg a malac hasáig ér. Rakjunk a vízbe samponból, kb. 2-3 kupaknyit, majd jól keverjük össze. A malackát mielőtt vízbe tennénk, fésüljük ki! Hosszú szőr esetében, ha esetleg csomót találunk, igyekezzünk eltávolítani, mert a fürdetésnél csak jobban összecsomósodik. Ezután tegyük a vízbe a cocit. (A feje semmiképp ne érjen bele a vízbe, ha még is véletlen megtörténik, ne ijedjünk meg nagyon, vegyük ki azonnal a malacot, csavarjuk törülközőbe és dörzsölgessük át a testét. Finoman a fejét is töröljük meg és nyugtatgassuk.) Egyik kezünkkel tartsuk jól az állatot, mert még a sokadik fürdetésnél is megrémülhet és kiugorhat, másik kezünkkel kezdjük fürdetni, locsolgassuk rá a samponos vizet, dörzsölgessük, masszírozzuk a szőrébe. Majd engedjük le a koszos vizet, nyissuk meg a csapot, és kéz meleg folyó vízzel öblítsük többször jól le. (Ha a malac nagyon koszos, lehet töményen a szőrére öntve is használni a sampont.) Ha a malackánk már tiszta, rakjuk ki a törölközőre, törölgessük meg és teljesen szárazra szárítsuk meg a hajszárítóval. Végül pedig óvatosan, újra fésüljük ki a szőrét.

Ennyi lenne :)

2009. ápr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!