Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Görénytartók figyelem! Tényleg...

Görénytartók figyelem! Tényleg harapósabb a vadas színű görény, mint a világosabb színűek pl. albínó?

Figyelt kérdés
Barátnőm tenyésztőtől vett görényt, aki azt mondta neki, hogy minél sötétebb a görény színe pl. vadas, annál harapósabb, ezért barátnőm egy albínó görit választott. Tényleg nem olyan harapós, de szerintem ez nem a színén múlik, vagy mégis? Én is szeretnék későbbiekben görényt, de nekem kifejezetten a vadas tetszik. Tapasztalatokat várok, vadas illetve világos színű göritulajdonosoktól, milyen a görényed természete?
2011. jún. 30. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez változó és nem a színén múlik. Nekem vadas görim volt sokáig és ő sosem harapott meg senkit. Rá is csodálkoztak, hogy milyen szelíd.
2011. jún. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nevelés kérdése az egész. Egy jó tenyésztő kézhez szoktatja a piciket, akik így nem lesznek harapósak. Vagyis annyira nem :)

Az enyém egy kis vadóc, ha játszol vele akkor harapdálna, ha engedném. Ez egyáltalán nem színfüggő.

2011. jún. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez maximum attól függ hogy az adott tenyészvonalba kereszteztek-e 8és ha igen milyen mértékben) vadgörényt. A nagyon sötét vadas, blackself, fekete tenyészvonalaknál ez gyakoribb - legalábbis nekem ezt mondta egy tenyésztő - így előfordulhat hogy ezek a görik nehezebben szoktathatók le a harapásról. Szóval ez nem színfüggő, hanem inkább tenyészvonal ill. a göri egyéni jelleme határozza meg 8 na meg persze a nevelés, amit már a tenyésztőnek el kell kezdenie!).
2011. jún. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A 8=( :)
2011. jún. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem ez abszolút nem igaz. Az én vadas göcim (fiú) nagyon szelíd, és ez csakis a neveléstől függ! Nemcsak velem hanem a tyúkokkal sem agresszív, természetesen járkál mellettük és a macskákkal is jól kijön.:) Úgyhogy szerintem a görény sötétebb színe nem hátrány.:)
2011. jún. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
nekem vadas van de még nem harpott meg SENKIT. egy barátomnak van albínója és vadasa is az albínója mindenkit megharap a vadas senkit.,ez azért van mert a fehér nem kis korától van náluk.ez a nevelésen múlik
2012. júl. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem volt hófehér albínóm piros szemekkel. mindig is harapott, ha olyan hangulatban volt. ha ő futkosott a lakásban és be akart bújni mondjuk a gáztűzhely és a szekrény közé, és meg lett fogva, hát megharapott. 3 napig is fájt az ujjam.
2014. febr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!