Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalac hangos hangokat...

A tengerimalac hangos hangokat ad? És mikor szokott inkább, nappal vagy éjszaka? Mikor mit jelentenek a hangok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem volt egy tengerimalacom. Szinte egész nap visítozott, ha meghallotta a hangunkat, vagy ha valamilyen mozgást hallott. Mondjuk lehet, hogy túlságosan elkényeztettem:) De nagyon imádtam. Éjszaka nem volt vele semmi gond, viszont reggel sokszor ő ébresztett, ezért átkerült egy másik szobába...:D
2011. júl. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A miénk akkor ad ki hangokat ha mozgás van, csinálunk vele valamit, etetjük, éjjel csendben van.

Hát annyira nem hangos, talán az ui-uizása a leghangosabb, de zárt ajtó mögül már az se hallatszik ki.

Valahol neten olvastam mi-mit jelent a hangok közül.

A miénknek pl, van:

elégedett uizása

zacskócsörgésre fel-le rohangáló kikönyökölő uizása

doromboló - jól érzem magam - hangja

finom kaját kapok vidám berregése

simizéskor berregő hangja

pisilnikell - tegyél vissza hangja

megijedős sípolós hangja

2011. júl. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Mienk csak akkor visított ha félt. Egyébként semmi hangja nem volt :)
2011. júl. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Anna119 válasza:

Az én malacom ketrecben volt, és egész éjjel azon koptatta a fogát. Tedd akváriumba, de rakj be neki nappalra fogkoptatót.

A nem volt vele baj. Ha éhes volt sikított, de ennyi.

Még a kutyussal is jóba volt.

2011. júl. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első tengerimalacom követte a napirendem, és rászokott, hogy nappal ébren van, este alszik. Most két kis malackám van, délutánonként pihennek, viszont éjjel(11-től kb 3-ig) és reggel (héttől kb 12 ig) nagyon aktívak. Sokszor arra ébredek, hogy Luna reggel hét körül rágja és rángatja a rácsot, mert kia akar jönni rohangálni. Ma is egész reggel ezt csinálta, úgyhogy egész délelőtt kinnt voltsk. Komolyan, szinte a szobámban laknak!! :DEste is folyton kinn vannak, amíg le nem fekszem, aztán még hisztiznek, hogy miért zártam be őket. :P

Amúgy ha éhesek, és elmegyek a ketrecük mellett füttyögnek és visítanak.De ha megijednek, vagy épp nagyon örülnek valaminek, akkor ilyen hurrogás, berregés szerű hangot adnak. Ha az ölemben vannak, és le akarnak menni "nyafognak", halkan ujjognak. :)Nagyon édesek a kis drágáim!! Engem nem (nagyon) zavarnak az alvásba. És csak akkor hangosak nagyon, ha éhesek. :)

2011. júl. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!