Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszitok magától lett...

A törpenyuszitok magától lett szobatiszta?

Figyelt kérdés
Most vettem egy törpenyuszit, s szeretném, ha sokat lehetne szabadon a lakásban. Ám azért az új, drága szőnyegem is féltem... Szóval ti tanítottátok a szobatisztaságra, vagy magától lett az? S ha tanítottátok, akkor hogyan? Azt olvastam, hogy határozottabb hangon kell vele tudatni, ha rosszat tesz, de ez elég??
2011. aug. 22. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
A nyuszik alapvetően egy helyet választanak ki, ahova wc-znek, ezt kell kihasználni a szobatisztaságra tanításkor. Ha még nincs nyuszi wc-d, vegyél egyet. Nem kell az egész ketrecet almozni, csak a wc-jét. Tedd abba a sarokba, ahová a dolgát szokta végezni. A nyuszik általában oda pisilnek-kakilnak, ahol érzik már a pisi-kaki szagát. Úgy lehet könnyen megtanítani, hogy beleteszel pár bogyót a wc-jébe, illetve egy kis alommal felitatod a pisijét, és azt is a wc-jébe teszed. Az enyém 6 hetesen került hozzám, kb 2-3 hét alatt megtanulta teljesen a szobatisztaságot, de ez alatt az idő alatt SEM végezte a dolgát soha a ketrecen kívül.
2011. aug. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ok, köszi, én is ezzel próbálkozom :) WC-nek elég egy nagyobb, vastagabb, hajlított műanyag, vagy muszáj az állatkereskedésben kapható zárt WC?
2011. aug. 23. 11:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is magától, kiválasztott egy helyet, és mindig oda jár. Szabadon van az egész házban, annyi hogy nyitva van a ketrece, és magától oda jár be végezni a dolgát, sehova nem piszkít, nagyon ügyes
2011. aug. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És a vezetékeket nem rágja meg nálatok? Mert nálam az volt az első...
2011. aug. 23. 14:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Megtanulja magától, kiválaszt egy helyet a ketrecen belül..hát a kábeleket el kell tőle keríteni.., lehet rá venni ilyen műanyag izzét[nem tudom mi a pontos neve] és akkor a kábel alatta van.. :D és így nincs veszélynek kitéve!
2011. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok, köszi! :)
2011. aug. 24. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!