Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörény tenyésztés...

Vadászgörény tenyésztés szerintetek megéri? Hol tudnám őket eladni nagy mennyiségben? Mekkora rá a kereslet?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki rosszat feltételezne, természetesen csak a téma alapos tanulmányozása után kezdenék bele.

Ezelőtt nyulakat tenyésztettem, maximális odafigyeléssel, csak a magas költség, alacsony haszon miatt nemrég abbahagytam.


2011. aug. 25. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Görényekre van igény. Ha tenyésztőként szerepelsz, vagy akár leszerződsz kereskedőkkel, akik felvásárolják tőled.
2011. aug. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De akk tenyésztő legyél és ne szaporító!!Igen a kettő különböző...ha nem tudsz semmit róluk inkább ne vállald be:/Főleg mert nem biztos h találsz nekik gazdát...így is sok az örökbefogadható kölyök és mentett göri...
2011. aug. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Falun ***** válasza:

....ma már szinte a tenyésztők is alig tudják eladni a kis görényeket, hiába vesznek fel előjegyzést...

azok akik meg lehoznak egy egy almot azoknak meg mindegy kinek adják el pár ezer forintért...


minden évben rengeteg görény végzi nem megfelelő kezekben... sok elpusztul és csak keveset tudnak megmenteni...


ha a nyulakba beletört a bicskád, a görények még annyira sem mennének... (nem rosszallás)

az etetés 80% tiszta hús (baromfi), az alom, az orvosi költségek mert oltani is kell, stb...stb...


inkább fogadj örökbe egy görényt és élvezd a társaságát. :)

2011. aug. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ebben igaza van Falunnak,inkább haggyad..
2011. aug. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A nyulakba nem csoda, hogy beletört a bicskám. Nagyon alacsony a felvásárlási ár, 1000 Ft-nál többet nem kapok egy normál súlyú példányért. (3,5 kg felett pedig túlsúlyosak, ott már lefelé megy az ár) Házhoz pedig nagy mennyiségben nem tudtam eladni.

Vadászgörények árait nézegetve drágábbnak találtam őket. Ugyan itt nincs felvásárlás, de magánszemélyeknek talán nagyobb rá az igény. A ráfordításom lehet hogy több lenne, de a magasabb ár talán kompenzálja.

Ezért gondoltam rájuk. Bár ahogy írtad, lehet a kereslet itt sem elég magas.

Másodiknak üzenem, hogy még semmit sem tudok róluk, de a nyúltenyésztésbe is fél év tanulás után vágtam bele, amikor már elég képzettnek éreztem magam. Szeretem az állatokat és az üzletet, ezért szeretném összehangolni a kettőt.

2011. aug. 25. 23:03
 6/10 anonim ***** válasza:
a görényeket nem üzletnek kell venni nagyon sok vn aminek nincs gazdája és nagyon nem kéne növelni a számukat...főleg ha még drágábban adnád??Ingyér se viszik..ebből sem megélni sem egy kis pénzt szerezni sem lehet...napi elég sok gondoskodás kell nekik,napi többszöri kiengedés nyers,főtt hússal való etetés kicsiknél sok vitamin stb... úgyhogy szerintem inkább ne vágj bele,nem érdemes...
2011. aug. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha így indulsz neki, hogy "nagy mennyiségben", akkor felejtsd el. Ha szép lassan felépítesz egy elismert tenyészetet jó tenyészállatokból (külföldről is, nem csak itthonról), akkor viheted valamire, de semmiképp nem ebből fogsz meggazdagodni. A görény húsevő, sokkal többe kerül a tartása, mint egy nyúlé.

Igazából semmilyen kisállatban nincs üzlet manapság, mert amint sok lesz belőle, sokan fognak szaporítani, az emberek meg az olcsót fogják venni, amihez a normális tenyésztőnek alkalmazkodnia kell, vagy lehúzhatja a rolót. Ez van. A görény is divat lett. Ha pár évvel előbb találtad volna ki, talán még lett volna rajta említésre méltó haszon, de most, amikor menhelyről ingyen is hazavihetsz, mert dobálják ki őket az ablakon, ne számíts sok jóra.

2011. aug. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az utolsónak üzenem h nagy hülyeséget mondtál,aki minőségi görényeket akar és nem csak a szineket nézni az ne külföldről válasszon,ott szarabb az állomány és ezüst sötétvadas stb. görik MO.-ban is vannak,sajnos itt nagyon kevés akinél van minőségi jó és nem csak a szineket nézik,de ők tényleg nagyon jók:):)
2011. aug. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt h szarabb az állomány úgy értem hogy több az esély arra hogy 3éves kor felett mellékvesések lesznek később daganatosak(ez nagyon gyakori) és nagyon rövid ideig élnek régebben még a többség 12évig is élt most már az átlagos a 6-8év és ezekről a sok h*lye mocskos szaporító is tehet aki csak összeenged 2 állatot és már azt hiszi h jajj én tenyésztek,aha egy nagy lóf*szt...
2011. aug. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és hogy időt szántatok a kérdésemre!


Az ötlet csak felmerült bennem, miközben takarítgattam a melléképületet, ahol a nyulak voltak. Főként a nyulaknál lényegesen magasabb ár miatt jutott eszembe a vadászgörény, de úgy látszik nem minden arany ami fénylik:)

2011. aug. 26. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!