Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Jó, ha ezeket kapják a nyuszik...

Jó, ha ezeket kapják a nyuszik, + egy érdekesség?

Figyelt kérdés

Szóval ezeket kapják a 'törpenyuszóim':

[link]

[link]

[link]


ezen kívül persze mindig széna, reggel kapnak gyümölcsöt, vagy zöldséget.


És az érdekesség, legalább is számomra az.

Ugye van ez a nagy nyalósó mizéria, szabad-e, nem szabad?

Megkérdeztem egy tenyésztőt, aki azt mondta, hogy nincs konkrét nyalósóra szükségük, ahhoz a kevéske kis sóhoz, amire nekik szükségük van, hozzá tudom őket juttatni, sima mezei sós ropival.


2011. szept. 23. 16:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
te ezek rágcsálók a kukorica, árpa , és a táposnál meg veheted a nyuszi tápot!!!! és jól vannak tartva!!!meg a széna!XD
2011. szept. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszi, de mi inkább minőségi(bb) kaját adunk nekik!
2011. szept. 23. 17:15
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Nyalósót ne adj neki, mert felesleges, és baja is lehet tőle.

A kajáról meg annyit, hogy nem az a "minőségibb", ami drágább, inkább vegyél nekik tápot, az minden szempontból jobb.

És egyszerűen nem értem, hogy ha NYÚLról van szó, miért tengerimalacnak meg hörcsögnek való kaját akarsz nekik adni?????

2011. szept. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
ez nem csak tengerimalacoknak való, hanem kisemlősöknek, rágcsálóknak, elolvastam a dobozát a tápnak. Mivel még elég fiatalok, maradok a Vitakraft-nál.:)
2011. szept. 23. 17:34
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Olyan tápot vegyél amin nyuszis kép van, ez egy tengerimalac táp, mivel hozzáadott c vitamin is van benne, a nyulak pedig előtudják saját maguk állítani, ezért nekik nincs rá szükségük. A nyúl nem rágcsáló, ezért nem is rágcsálótáp való neki. Fölösleges venni neki ilyen rágcsálható falatokat arra ott van a széna. A nyalósót az enyém sem használja, de isten ments, hogy ropit adjak neki, az tele van sütőipari anyaggal, nem való nyúlnak 8nagyon hozzáértő lehet a tenyésztő).

Van a vitakraftnak junior törpenyúl tápja (én is azzal etettem amikor kicsi volt), és elég jutalomfalat neki, egy kis alma, petrezselyem, vagy karalábélevél.

2011. szept. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
kérdező te elvagy tévedve a márkás eledeleddel az ugyan olyan egészségtelen mint az embereknek a csipsz , te tutira veszem ,hogy egy nagy tudású városi állat tartó vagy! aki lakásba veszi a nyulat és velem szemben véleményt alkotsz ,hogy mi jó a nyúlnak és mi nem de nagyon könnyen elő fordul ,hogy előbb volt nyulam mint a szüleid születtek! már a kezem alatt több ezer nyuszi ment át! még ekkora baromságot le írni hogy a nyúl nem rágcsáló akkor mi ? kedves hozzá szóló!
2011. szept. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Akármilyen régóta tartasz nyulat, az nem ment fel a hülyeség alól. Tessék:


"A házinyúl ősével, az üregi nyúllal együtt a nyúlalakúak és nem a rágcsálók rendjébe tartozik"


Itt van a link is hozzá:

[link]

2011. szept. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ma 08:43 vagyok, hát ezen a beszóláson, hogy mennyire jól ismeri a nyulakat aztán meg nekem írja, hogy nem rágcsáló, majd megszakadtam, feldobtad a napomat kedves hozzászóló:-)
2011. szept. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
nézd meg a fogazatát rágcsáló!!!!vagy tegyek fel képet neked ?
2011. szept. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
estére vágok és mi után megnyúztam dobok fel neked róla képet cső!! de rögtön le is fogják venni ! további jó röhögést!
2011. szept. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!