Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Elméleti kérdés! Dzsungáriai...

Elméleti kérdés! Dzsungáriai törpehörcsög tenyésztők véleményére lennék kíváncsi. Lehet így? (többi lent. )

Figyelt kérdés
Sziasztok!Kíváncsi lennék,hogy lehet-e az alábbi színeket összerakni illetve ti össze raknátok e?Tenyésztőknél/oldalaikon láttam,hogy sok színt kitenyésztenek,pl:narancs,viola,dove,csokoládé,arany, stb..,de tegyük fel valaki egy Piszkos Barna(sötét bordó szemű(kék hordozó)hímet egy Piros szemű Pearl-mandarin nősténnyel keresztezne ami narancs hordozó,milyen utódok lennének?Esetleg kockázatos e ezek színeinek párosítása,Megpróbálnátok?A normális válaszokat köszönöm :D!!!
2011. szept. 27. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok tenyésztő, de 1. piszkos barna színűről még nem hallottam 2. nem lesz kék hordozó, mert a kék sokkal gyakoribb és domináns szín. Minden esetre piros szeműt piros szeművel nem raknék össze, mert sok rosszat hallani róluk, alapból elég beltenyésztett az állomány. A ritka színeket először mindig stabilizálni szokták, hogy minél erősebb, alaposabb legyen a genetikai állományuk. Ezt pl. úgy lehet, hogy ha mondjuk behoznak egy oroszkék tenyészpárt az országba, akkor két társtenyészetben, ahol mégis kevés a genetikai egyezés, elhelyezik őket, és vadas, teljesen stabil génállományú egyedekkel pároztatják, ahol születnek hordozók, vagy olyan színűek, attól függően, hogy az adott szín recesszív-e vagy domináns. Ha recesszív, akkor csak hordozók születnek, amikkel tovább dolgoznak. (hordozó+adott színűtől és hordozó+hordozótól születhetnek adott színű egyedek (természetesen két adott színűtől is) Kis utána olvasással gyorsan kiderítheted, melyik szín recesszív, és melyik domináns, ezáltal ki lehet számolni, hogy milyen eséllyel milyen színű kicsik születnek. Ezt most itt nem részletezném. A szem lehet piros, bordó, fekete. Sötétbordó nincs külön nincs meghatározva, csak az adott színen belül lehetnek árnyalatbeli eltérések. Illetve vannak lethalis párosítások, amik tenyésztésének humánusságával kapcsolatban jelenleg is folynak a viták.
2011. szept. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia!utána olvastam és 1. Van piszkos barna vagyis barna de van több árnyalata.Van sötét bordó/vörös szem(majdnem fekete de nem az),és úgy tudom h lehet kék hordózó egy egyed mert ha az anya kék de barna hordozó(van ilyen) az apa barna akkor kijöhet a barna szín .A barna/piszkos barna Magyarországon ritka szín 1-2 példányt tenyésztenek .De lehet hogy tévedek :S egyébként azért voltam kiváncsi mert h a barna elég ritka ezért nem nagyon tudnak róla semmit és ezeket nem írják.Am a bézsnek is az egyik összetevője a barna!Köszi szépen a választ :D
2011. szept. 27. 21:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, azt tudom, hogy van barna, de akkor ezek szerint piszkos barna is van. (gyorsan utána néztem, igazság szerint az ugyan az a szín, más névvel:) ) Mint írtam, a szemüknél 3 színt különböztetnek meg, bordó van, de sötét bordó csak annak egy árnyalata. Azt tudom, hogy a bézs a kék és a barna színből lett kitenyésztve, nem véletlenül ddbb a színgénei. Azt nem tudom, hogy egy recesszív színű állat hordozhat-e recesszív gént. Ha igen, akkor lehet kékhordozó. Talán a tudományok témakörben ki is okosítanának minket :)
2011. szept. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi a választ:D egyébként úgy tudom ha mindkét szülő barna illetve az egyik barna,a másik meg pl.vadas,kék stb...de bara hordozó akkor a kicsi is lehet kék hordozó,Barna hordozó csak akkor biztos hogy ha az adott állat is maga Barna mert akkor 100% h hordózza a Barna gént.Igen a Barna és piszkos barna ugyan az a szín,de van több árnyalata de végül is 8 hogy milyen árnyalatú.A Barna színű hörcsögök(Dzsungi) igen,van olyan mi genetika hibás,de ha jó helyről(megbízható tenyésztőtől)való akkor ez kizárt!Elméletileg a Dalmatát sem szabadna össze rakni pl:Pearl vagy mandarinnal és sajna láttam olyan tenyésztői oldalt hogy Dalmata és mandarin páros,mert elvileg ez kockázatos lehet!A piros szem azt nem tudom hogy van,de végül is aszt is mondják sokan hogy Dzsungáriai-Campbell höri keresztezése tilos,de szinte a vadas,a kék és a pearlon kívül mid hibrid :O!!!Akkor ez hogy van???Talán valaki érti hogy is van ez és leírja,mert nagyon kíváncsi vagyok erre O.O!Mégegyszer köszi a választ:D
2011. szept. 29. 16:21
 5/10 anonim ***** válasza:
A hibrid az nem egyenlő a keverékkel. Egy hibridnek stabil genetikai háttere van, tehát két hibridtől ugyan olyanok lesznek a kicsik, de két keveréktől teljesen kiszámíthatatlan, lehet, hogy valamelyik jóval korábbi felmenőjére fog hasonlítani. Barna hordozó lehet ha barna+barnahordozó, vagy barnahordozó+barnahordozó, vagy barna+barna kerül össze. De azt, hogy kék hordozó-e, nehéz lenne biztosra megmondani, mert ugye az nem látszik rajta. Én nem azt írtam, hogy genetikai hibás, hanem, hogy instabil. Az sem mindegy. Hiába hozol be mondjuk Moszkvából és Hollandiából egy-egy hörcsögöt, ha csak azokat tenyészted, nem erősödik meg a barna színgén. Azért mert még nem elterjedt. Így volt ez a kékkel is, de az, mivel már régen lett kitenyésztve, teljesen stabil. Nem tudom, hogy mik a lethalis párosítások, én úgy gondolom, hogy normális tenyésztő nem rak össze ilyen párokat. Tehát, aki tényleg az állatok szeretetéért csinálja, nem a pénzért. Ha egy mezei dzsungit meg campbellt összeraksz, akkor nagyon csúnya, esetleg fogyatékos kicsik születhetnek. (csökött lábak, mozgáskoordinációs zavarok, vadság, stb.)
2011. okt. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
ÖÖöööö .... bocsánat én azt szeretném kérdezni hogy például a vadas színű Dzsungáriai hörcsögöt és a Kék színű Dzsungáriai hörcsögöt össze lehet rakni ???
2011. nov. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen:)
2011. nov. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
köszi :)
2011. nov. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nah most. A piszkos barna az a sima barnával egyenlő. A barna meg nem naghyon marad meg piros szeműnek, úgy születnek, de később besötétedik általában, és a barna gén elég instabil vagyis sok a génhibás egyed. És ezek a párosítások nem érnék meg igazándiból... Ezek SZINTE mind vadas kicsik lennének amikor hordozzák a fent említett színeket. Ha kérdésed van a tenyésztésről és még alkalmas (mert elég régi ez a kérdés) akkor írj privit! :) Szívesen segítek!


Üdv.: Egy hobbi tenyésztő :)

2013. ápr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Várható színek: Pearl-mandarin, mandarin, pearl-vadas(nem biztos), és vadas. 50 %-uk kék hordozó. A szemük nem tudom milyen lenne :/
2014. febr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!