Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Társasházi közös udvar egész...

Társasházi közös udvar egész területére ki lehet engedni a nyulakat? Normális, hogy tíz család csupán 100négyzetméteres udvarát arra használják hogy 4 db nyúl szaladgáljon benne?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy hat éve költöztünk Budapesten egy társasházba, aminek van egy kicsi közös udvara..amikor idejöttünk, még fű sem nőtt itt, de anyum mivel szeret kertészkedni elég szépen rendbehozta az évek alatt...(FŰ..virágok, kerti tavacska..) rajta kivül senki nem csinált igazán semmit az udvaron, max kiültek néha, ami ugye természetes, de tavasz óta egy albérletben itt lakó lány(szóval ő még csak nem is tulajdonos..és nem tudom hogy neki egyáltalán van e köze az udvarhoz mivel ő a lakást bérli?!..) úgy gondolta hogy a 4db nyusziának jár annyi szabadság hogy az udvaron szabadon szaladgáljanak, miközben anyum összes virágát sorra tönkretették. Anyum többször is szólt érte, de erre annyi volt a válasz, hogy valakinek a növények valakinek pedig az állatok a fontosak..aztán azóta az van hogy anyum már beásta a kertitavat, anyulakat pedig reggel kiteszik és délután beteszik a ketrecbe, ami szintén az udvaron van.

Nagyon örülnék neki, ha valaki mondana nekem olyan érveket, amiket ők is megértenének, mert engem idáig nem érdekelt az udvar, de anyum igen..és szeretnék kiállni mellette.

Előre is köszönöm a válaszokat!:)


2011. okt. 9. 11:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
15%
Ilyen mentalitással semmit nem lehet kezdeni. Én azt mondom, anyukád ültessen jó néhány mérgező virágot, és szóljatok róla, és ha ezek után is kint hagyná, patkányméreg 8a virágokra fogva).
2011. okt. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

alapból vannak már ott olyanok, hogy gyöngyvirág..tulipán..ami veszélyes lehet a nyuszikra..de hát nem foglalkoznak vele. megmérgezni szándékosan nem akarjuk őket, hisz nem az ő hibájuk ez az egész.. de amikor érdekes megjegyzéseket tesznek anyumra az ablakom alatt a lányt pártolók, megfordul nekem is a fejemben ez a "megoldás.."

Köszönöm a választ:)

2011. okt. 9. 12:09
 3/27 anonim ***** válasza:
72%

következő alakalommal, mikor összefuttok a nyuszik tulajdonosával, vessétek fel, hogy kutyát akartok venni, ami természetesen kint lenne az udvaron. hitessétek el, hogy komoly a szándék, nem lesznek ott a nyuszik sokáig.


Sajnos ez az átka a közös udvarnak. :(

2011. okt. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

ez is jó ötlet, csak annyi gond van vele, h azért előbb utóbb észrevennék h nincs kutya..:/ :D

de azért köszönöm:)

2011. okt. 9. 12:17
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
Mi? Hogy még ők pofáznak? Felháborító. Szólj a házmesternek hogy intézkedjen, elvégre ezért fizetitek. Vagy ha ismeritek a kiadott ház tulaját, akkor vele dumáljatok.
2011. okt. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
95%
Esetleg "eltűnhetnek" a nyuszik, amikor a lány nincs otthon. Vagy csak az egyik, vagy kettő, ahányat egy kis időre el tudtok rejteni magatoknál, aztán "megtaláltatjátok" valakivel, pár nap után az utcán. Mert z oké, hogy 1-2 órára max kiengedi őket, úgy, hogy figyel rájuk, hogy ne csináljanak kárt, de így... Esetleg lehetne kompromisszumot kötni, hogy egy kis részt lekerít, valamelyik sarokban, ahol csak fű van...
2011. okt. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

szerintük nekünk kéne elkeríteni a virágokat.. de hát az elég macerás lenne, mert most végig a járda mellett kerítés meg külön minden rózsánál?..vagy nem is tudom hogy gondolják mert nem egy helyre voltak ültetve a dolgok..:/

köszönöm szépen!:)

2011. okt. 9. 13:10
 8/27 anonim ***** válasza:
93%
egy idő után csak belátja mindenki hogy sokkal szebb volt a kert amíg tele volt virágokkal meg fűvel és akkor hátha ők is mellétek állnak, és annyi ember csak megtudja győzni azt a lányt hogy kevesebb ideig legyenek kinn a nyulak vagy ilyesmi.. bár szerintem is az lenne a normális dolog ha elkerítene egy részt nekik... és a többiek is felfoghatnák hogy Anyud nem azért dolgozott a kerttel hogy pár nyúl felzabálja..
2011. okt. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

ezzel is próbálkoztunk..erre adott válasz: mikor nem voltak virágok akkor is kiültek néha és megfelelt úgy.

de basszus ki az az ember, akit zavar, hogy normálisan néz ki egy udvar? és hogyha nem tesznek hozzá, miért vesznek el belőle?

És miért nem egyértelmű, hogy amiért más fizet és dolgozik vele nem kéne tökretenni? Komolyan felidegesít, hogy ilyen nevetséges helyzet van itt..életemben nem gondoltam h felmerülhet ilyen probléma..

Anyumért meg alapból kivégzek mindenkit és nagyon rossz látni h ennyire lenézik és így állnak hozzá..:/

Ezért akarnék olyanokkal fellépni ellenük, amibe nem tudnak belekötni..:/

köszönök minden segítséget!:)

2011. okt. 9. 13:42
 10/27 anonim ***** válasza:
75%

Társasházakban szabályozni szokták az állattartást, kérdezd meg a közös képviselőt hogy nálatok hogy van ez.

Általában mindig le van írva hogy az állat nem tehet kárt a közösen használt helyekben, pl lépcsőház, de ide tartozik a közös udvar is. (Nálunk be sem lehet vinni a belső udvarra állatot...)

Szerintem szólj a közös képviselőnek, hogy titeket zavarnak a rohangáló össze-vissza bogyózó nyulak és intézkedjen, mert ez így teljesen jogtalan - az a kert mind a tíz családé közös megegyezés szerint kell használni.

Megoldás lehetne ha a nyulaknak elkerítenének egy kis részt és csak ott futkosnának.

2011. okt. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!