Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malacom forgácsába...

Tengeri malacom forgácsába kukacokat találtam. (? )

Figyelt kérdés

Ma cseréltem forgácsot, és láttam, hogy alján, nagyon sok kis kukac volt. Kis férgek. Szerintem a légy köpte be. Éehet valami baja a cocámnak?:(


Ésmég annyi, hogy nem adok neki soha szénát, nembirok szerezni, nagyon fontos neki? Vize sincs, de sok zöldséget kap! :)


2011. okt. 13. 20:25
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Namer veled nem történhet meg, nemde?
2011. okt. 17. 20:57
 12/29 anonim ***** válasza:
70%

nem fogod fel?? nem a peték az igazi gond jelenleg.. az velem is előfordult már hogy 5 napja takarítottam és belepetézett a légy. előfordul, véletlen.

de az hogy nem adsz neki se szénát se vizet, az elég nagy gond. kíváncsi lennék egyáltalán hogy van tartva szegény malac :(

2011. okt. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

vizet egy ideig adtam neki, itatót nembirja használni, és ha hamutálba adtam eki, egyből belefutott, meg fellökte... szénát meg ha birnék, adnék neki, de nem találok sehol.

azt olvastam, hogy száraz kenyér is jó, szerinted?

2011. okt. 18. 15:48
 14/29 anonim ***** válasza:
Szia! Kenyért is adhatsz neki,de a széna nagyon-nagyon fontos,mert ha nem kap,akkor súlyos májbetegségei lesznek és rövid távon bele fog pusztulni. Egyszer már velem is előfordult, hogy kukacok voltak a nyuszim alomjában,mert beköpte a légy. Szénát bárhol tudsz szerezni, tényleg, ahogy a többiek is írták a TESCO-ban is nagyon olcsón lehet kapni szénát is és itatót is. A víz is nagyon fontos, gondolj csak bele milyen rossz lenne neked, hogyha csak almákon és egyéb gyümölcsökön élnél...Azért hiányozna neked is a víz rendesen. :) Ha nyuszi tápot adsz neki az eleve nem baj, de vegyél neki rágcsáló vagy tengerimalac magkeveréket is.! Addig is szia és sok szerencsét! :))))
2011. okt. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Köszi, itatót, meg magkeveréket vettem már neki. Szénát meg szeretnék... De az nembaj, hogy a eag keverékbe van kukorica? Azthallotam, hogy azt nem ehet szegénykém.
2011. okt. 20. 06:57
 16/29 anonim ***** válasza:
Szia! :) Jó, hogy vettél neki! :))))) Az egyálalán nem baj, hogy van benne kukorica. Én is hallottam, hogy nem ehetnek K-betűs ételeket, de szerintem szárított kukoricát biztosan ehetnek. Sőt nem szerintem, hanem biztos. :) Addig is szia! :)
2011. okt. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
És arra valamilyen válasz, hogy ilyen vonyitó hangot ad? Pl. Mostis. Mamég nemvolt sajnos időm kivenni, este szoktam álltalába. Lehet, hogy azért? De szerintem nem szereti ha simogatom.. Mindig elakar bujni hátam mögé :(
2011. okt. 20. 17:40
 18/29 anonim ***** válasza:

Száraz kenyeret ne! Csak üres kalória, tápértéke szinte semmi, viszont marhára hizlal. És igazából a fogát se koptatja nagyon. Maximum nagyon ritkán, ünnepi alkalmakkor kaphat egy kis száraz ROZSkenyeret, mert az keményebbre szárad, és valamivel egészségesebb. A kukorica is azért nem jó, mert nagyon hizlal. Ahogy a szotyi, tökmag is, + a héjas magvak amúgy se túl jók. Legjobb lenne olyan tengerimalactápot adni neki, ami csak a kis zöld rudakból áll, vagy ha nincs kifejezett malacoknak való, akkor végül is a nyúltáp is megteszi, csak arra figyelj, hogy ne legyen gyógyszeres! És persze a széna, még mindig. Megkérdezhetem, hol laksz? Fura, hogy rágcsálótáphoz, önitatóhoz hozzá lehet jutni, de szénához meg nem? :O Nincs a környéken egy tesco, rendes kisállatkereskedés, netalán takarmánybolt?

Olvasd itt végig az etetős részt (a többi is nagyon hasznos, de legalább az etetőset mindenképp nyálazd át): [link] .

A vinnyogás sok mindentől lehet, éhes, ki akar jönni, unatkozik... lehet, kéne neki egy társ.

2011. okt. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Egy kis faluba lakok.. Ajkán.

Öhöm. Zöld rudacska.. Olyat vettem anno neki, nekem arra azt modnták, hogy nyultáp..:\

2011. okt. 20. 18:48
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a nyúltáp is zöld rudacska, de van kifejezetten malacoknak készült is, ami ugyanúgy néz ki (pl. ez: [link] csak kissé eltér az összetétele, pl. a malactápban van C-vitamin. Ha ilyet nem találsz, akkor jó a nyulas is. Csak mondom, ne legyen gyógyszeres.
2011. okt. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!