Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi idő után lehet megfogni...

Mennyi idő után lehet megfogni a tengerimalacot?

Figyelt kérdés
Megellett a tengerimalacom, de hétvégén nem voltam itthon így a szombati takarítás elmaradt. Tegnap este értem haza, és ma reggelre megellett. Nem merem kiszedni őket, de ki kellene takarítani. Hány napot várjak?Egyáltalán kell? Valahol olvastam, hogy pár óra után meg lehet fogni, de nem merem.
2011. okt. 17. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan megfoghatod, semmi bajuk nem lesz. Már persze óvatosan, de ezek nagyon stramm kis állatok ám. :D
2011. okt. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg lehet őket fogni, de remélhetőleg tapasztalt tenyésztő szaporítja nálatok őket, állatorvosi ellenőrzés mellett, mert ha nem, irtó nagy felelőtlenséget csinálsz! Lehet, hogy párszor megúszod, de nagyon nagy a kockázata a genetikai rendellenességeknek és az anya malacka is könnyen elpusztulhat.
2011. okt. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok. De nekem meg pont a hörcsgöm szült most és én sem voltam itthon, meglepetésként ért az egész. :)

Kishörcsögöket meg se merem nézni, tehát ahhoz hogy lássam őket a kisház tetejét kéne levenni de nem merem, félek, nehogy megegye őket az anyjuk, úgyhogy egyszer láttam őket, azóta csak nagy ritkán hallom a sírdogálásukat, ilyenkor megnyugszom hogy van élő kishöri.

2011. okt. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, de a höri és a malac többek közt pont ebben különbözik. A malacmama nem csinál ilyet.
2011. okt. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves 16:09-es. Nem testvérek, külön alomból valók, épp ezért, hogy ne legyen semmi bajuk. A piciknek meg már van gazdájuk, azonos nemű párosítással.
2011. okt. 17. 17:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos akkor sem túl jó ötlet a fiút és a lányt együtt tartanod, mert a mama nagyon kimerül a folytonos vemhesség-ellés-szoptatásban. Külön kéne választanod őket mindig jópár hónapra, akkor meg van két magányos malacod... Ivartalaníttasd a fiút, akkor együtt maradhatnak örökre!
2011. okt. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is voltam ugyan ilyen helyzetben, én hajnalban keltem fel, és nagy meglepetésemre láttam a kismalacokat :). Én óvatosan átraktam őket egy másik kalitkába, forgácsot raktam alájuk, odatettem hozzájuk az anyjukat is, gyorsan kitakarítottam, és úgy raktam vissza őket. Határozottan, de óvatosan kell őket megfogni :).
2011. okt. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!