Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egér ellen mindegy, hogy...

Egér ellen mindegy, hogy nőstény vagy kandúr a macska?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy ahol macskaszag van onnan eltakarodnak az egerek. De a kandúr szagától is? Mivel annyit tudok, hogy inkább a nőstény egerészik, de remélem ezt az egerek nem tudják és minden macska szaga riasztja őket.

Másik: elképzelhető, hogy elég lenne rongyokat bemacskaszagozni és szétrakni a lakásban? Van valakinek tapasztalata e téren?

Csak mert nálunk bent él egy kiskutya és ha most behoznám a macskát is örökösen cirkuszolnának.


2011. okt. 19. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Nem a macska szaga riasztja őket, hanem a macska:)

És szerintem a neme mindegy, de azt tudnod kell, hogy nem minden macska jó egerésző.

Kutyával pedig össze lehet szoktatni. Az én kiskutyám is kergeti az utcán a macskákat, tesóméknál viszont tök nagyokat játszik a macsekkal:)

2011. okt. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy a neme. És tényleg az a legtutibb, ha összeszoktatod őket, és a macska benn szabadon mászkálhat, hogy ha valami elvetemült egér mégis beköltözne, azt megfoghassa.
2011. okt. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
21%
mindegy milyen neműmacska a kan/bak macska lustább a nöstény éberebb a kan/bak elkoborol a nöstény otthon marad.Nekünk kettö fiú cicánk van egyik jó egerésző peddig tavaszi cica a másik lusta még megmozdulni is.Peddig tesok.Mi alapból nem engedjük be öket a lakásba ,állatnak kint a helye cimmel,meg kisgyerekek vannak.Bent van egér csapda fel állitva.Kint egerésznek ha akarnak van böven gabona igy egér is.
2011. okt. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a válaszokat, de szerencsére megoldódik a probléma, úgy látom. Behoztam a cicát, aki kb 5 perc alatt az egérrel a szájában távozott. Ezt nem hittem volna, mert nagy, lomha kandúrnak gondoltam eddig.

A kutyával jó viszonyban vannak, csak nem hagynám őket 24 órán át együtt felügyelet nélkül, mert a kutyus egy csivava, még igen fiatalka és néha már túlzásba viszi és szemtelen, idegesítő a macskával. Akkor is ha az már nem játszana és olyankor bizony felékap. Nem durván, de azért félő, nehogy egyszer a szemébe kapjon.

De azt hiszem ez lesz a megoldás, naponta beengedem majd a macsekot valamennyi időre.

Mégegyszer köszi.

2011. okt. 19. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!