Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől kaphat sokkot egy...

Mitől kaphat sokkot egy törpenyúl?

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 15:33
 1/10 Fityuka ***** válasza:
83%
áramütéstöl
2011. okt. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

:D

ok

2011. okt. 26. 15:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Nyúlfüggő..

Nem lehet általánosítani, nagy eltérések lehetnek, hogy melyik-mire-hogyan reagál..

Csak egy példa.. Az enyém a porszívótól sem fél, sőt ha porszívózok, követi a csövet és játszani akar vele. De amikor másik 2 nyuszira vigyáztam és előttük porszívóztam, berohantak a házukba félelmükben..

2011. okt. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Olvastam valahol hogy azt vette észre a gazdi, hogy csak remeg a nyula és el van ernyedve...meg is halt és az állatorvosa szerint sokkot kapott....ezt szeretném elkerülni..ez lehet ijedségtől is?

(az enyém a botmixertől és a fúrótól fél de érthető is)

2011. okt. 27. 11:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg sok minden kiválthatja a sokkot, de azért az ijedtségnek óriásinak kéne lennie ahhoz, hogy ez is okozhassa, az hogy fúrsz vagy bármit zajongsz mellette, attól maximum félhet, megijed. :)

Az a baj, hogy ha egy nyuszit sokk hatás ér, ők szinte biztos, hogy azon nyomban elpusztulnak és ha nincs felboncolva a nyuszi és nem valamilyen belső szervi problémája van/volt szegénykének, akkor sok esetben ki sem derül a kiváltó ok.

2011. okt. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos a nyuszik stresszközpontja a szívük, tehát belehallhatnak ha stressz éri őket. Nálunk stresszes helyzetek, a hangos zajok, kiabálás, tüsszentés, Ray Charles, és a kedvencünk a sült húsok rántott húsok, illetve minden sült dolog szaga, ilyenkor pánikba esik, és nem mozdul ki a ketrecből, vagy a konyhából visszafordulva bebújik a kanapé alá. De olyan szagoktól is megijed amit mi nem is érzünk, kicsit furcsa is, hogy 4év után is életben van:-)
2011. okt. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem vicces, egyáltalán nem! Első törpenyuszimat egy vásárban vettem, pici babanyuszi volt. Szerintem sosem simogatta senki, nem szokott emberekhez, zajokhoz. A nagy tömeg, sok ember, zajok a vásárban, az utazás hazáig, a környezetváltozás hatására néhány órával hazaérkezésünk után sokkot kapott. Egyik pillanatról a másikra oldalára borult, nagyon erősen rángatózott, még a ketrec is mozgott vele, és úgy sírt, mint egy kisbaba. Hangosan, szívszorítóan, pedig egy nyuszi szinte sosem ad ki hangot a "makogáson" kívül. Szörnyű volt, sírt az egész család a szenvedését látva. Fél óra múlva meghalt!
2011. okt. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom.....
2011. nov. 2. 07:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm az együttérzést!
2011. nov. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az én nyuszim egy nagy kutyától ijedt meg nagyon,pedig a kutya nem csinált semmit,de a nyuszkóm kiugrott a kezemből,és elbújt.

Utána beraktuk a ketrecbe,de a kutyát onnan is látta,szétrugta a ketrecet.

Aztán egy macskával találkozott,összedugta vele az orrát,és utána elkezdett körbe körbe futni.

És még volt egy eset,mikor a ketrecbe az ajtó mellett volt,és meghallotta kintről a kutyaugatást,és akkorát ugrott,hogy majdnem felakasztotta magát a ketrec rácsában

2020. nov. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!