Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! Hogyan szoktassam le a...

SOS! Hogyan szoktassam le a nyuszim a szőnyegevésről? Már nem bírom!

Figyelt kérdés
Már egyszer kiraktam ezt a kérdést, akkor egy értelmes választ kaptam, hogy ecettel fújjam be. Nem vált be. A helyzet egyre rosszabb azóta, már nem csak eszi, de kitépi a szálakat. Nem hagyhatom egyedül soha, mert azonnal tépi. Ez neki is rossz, mert így sokat be van zárva. Mindig megijesztem és mérgesen beszélek vele, ha ezt csinálja, de már hetek óta ez megy, eléggé belefáradtam. Amúgy a hosszú szőrű shaggy szőnyegről van szó. És nem akarunk megszabadulni se a nyúltól, se a szőnyegtől!
2011. nov. 21. 17:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Akkor valahogy kerítsd el a szőnyeget. Vagy csavard fel, bármi, csak ne érjen hozzá a nyúl.


Nálunk olyan barikádok vannak a nyuszi miatt.... :))

2011. nov. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
'Csavard fel a szőnyeget még ma éjjel...'
2011. nov. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem tudod olyan helyre kiengedni, ahol nincs szőnyeg? Pl. folyosón, konyhában, fürdőben.... A lényeg, hogy kábelekhez, vezetékekhez se férjen hozzá, mert azt is "szeretik".
2011. nov. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az még eszembe jutott, hogy talán (ha nincs még) kellene valami a ketrecébe, amit rágcsálhat unalmában. Pl. egy faág (akác, tölgy stb. a dió és a meggy a deguknak mérgező, akkor gondolom nekik is).
2011. nov. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
szerintem az lenne a legjobb ha megkérdeznél egy állatorvost. A nyuszik gyakran rágnak meg dolgokat, és biztos tud valami megoldást :)
2011. nov. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
hát mi vettünk külön rongyszőnyeget neki a piacon kb. 800 Ft-ért, azt rághatja...a miénk mondjuk nem eszi meg, csak tépi, azt írtad a tiéd is. Akkor meg nem gond :) Ebben csak annyi a hátrány, hogy cserélgetned kell a szőnyeget :D De amúgy tényleg tegyél neki olyat amit rághat, pl. kartondoboz, faág, wc papír guriga(nem illatosított), ezekett rághatja, eltereli a figyelmet a szőnyegről és baja sem lesz :)
2011. nov. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Elkeríteni nem tudom a szőnyeget, ugyanis a nappali közepén van és elég nagy. Rágcsálnivaló iszonyatosan sok minden van neki, nem hiszem, hogy az a probléma. A szőnyeget pedig cserélgetni nem tudom, mert elég drága volt, örültünk neki, hogy meg tudtuk venni 1x, kb fél évig terveztük. Értitek már a problémát?
2011. nov. 21. 20:54
 8/14 anonim ***** válasza:
tényleg jobb lenne másik légtérbe tenni, de megnyugtatlak, előbb-utóbb a szőnyegtépést is megunják, kérdés mikor...:)
2011. nov. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Van neki amúgy külön szobája, ami csak az övé, de szeretem kiengedni az egész lakásba, amikor itthon vagyunk.
2011. nov. 22. 13:18
 10/14 anonim ***** válasza:
15%
Vágd le és mehet a levesbe ;)
2011. nov. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!