Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A vadászgörényt lehet egyedül...

A vadászgörényt lehet egyedül is tartani?

Figyelt kérdés

Úgy értem azt olvastam hogy olyanok mint a kiscicák, játékosak és szívesen játszanak az emberrel.

Lehet egyedül is tartani vagy muszály párban? (mint pl a csincsillát)



Megrágni ugye nem rág meg mindent?(pl bútor)


2012. jan. 2. 22:09
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Tudnék vele suli mellett is foglalkozni, mivel azt olvastam hogy a fél napot is végalussza, így sokszor akkor is alszik amikor este van, meg akkor amikor a gazdi pl dolgozik.


Ez igaz? (olvastam hogy hamar felveszik a gazdi ritmusát)

2012. jan. 2. 22:10
 2/19 anonim ***** válasza:
Emlékszem, te kérdeztél valami hasonlót törpemalacról, vagy ilyesmi. A válasz ugyanaz: FIATAL VAGY AZ ÁLLATTARTÁSHOZ.
2012. jan. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Barátom apjának volt kettő. Nagy fogaik vannak. Mikor kiengedték, felvettem a gumicsizmát, mert volt már olyan ismerős, akinek beleharapott a lábujjába, és volt olyan is akinek a fülcimpáján lógott. A göri olyan, hogy ha megharap, szájzárat kap, és szét kell feszíteni a száját ahhoz, hogy elengedjen. Már ha elég nagyott harapott beléd. Attól függ. Ha csak kicsit harap, akkor nem.

De hát elég fájdalmas lehet amikor rajta lóg így az emberen :/ Én ezért mindig tartottam tőlük.

Barátom apját csak egyszer harapta meg, az anyját azt sosem, de ők tudtak velük bánni, tudták hogy kell megfogni, stb..


A 2 göri együtt volt egy ketrecben. Este ki lettek engedve 2 órát rohangálni a lakásban, olyankor az asztalról lelopták a csokit, meg mindent, ami tetszett nekik, beleittak a teába, fater sörébe is, aztán lementek és a fotel alatt gyűlytötték a cuccokat, amiket összelopkodtak. Nekem volt ott egy egérpadom, amit elloptak és a földön találtam meg, nem tudom mit csináltak vele, de olyan lett, mint a szita, totál lukacsos, hogy dobhattam ki.


Szóval azért oda kell figyelni rájuk eléggé és tudni kell bánni velük. Nem hiszem hogy kezdőknek való állat.


Kezdőknek való inkább a nyuszi, vagy a hörcsög, ami úgy tartható egyedül is.


Vagy csukjás patkányból két nőstény, ők pl nagyon okosak és taníthatók.

2012. jan. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

1. Nem én tettem fel azt a törpemalacról a kérdést, összekeversz valakivel.


2. Én azt olvastam hogy a gazdit nem bántják, de akkor nem tartható a görény egyedül?

Ezt azért kérdezem mert eddig sehol nem írták hogy csak párban tartható.:S

2012. jan. 3. 06:21
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet egyedül tartani, de egy görény számára igazi társ, játszópartner csak egy másik görény lehet. Bármennyire is jól elvan a gazdájával, teljesen más az amikor a fajtársaival játszhat, így érdemes ezt számára biztosítani - pl keresni egy játszópartnert akivel összejárhattok.


Nem olyanok mint a kiscicák, a görény az görény... én nem találok túl sok hasonlóságot közöttük.


Nem jellemző hogy rágnának (nem rágcsálók), de nagyon kíváncsiak így nem könnyű görénybiztossá tenni egy lakást, ami pedig feltétlen szükséges mert sok minden veszélyt jelenthet rájuk.


A görényeket meg kell tanítani arra, hogy harapni nem szabad, a gazdának pedig meg kell tanulni hogy miért harap a görény - de még így is előfordulhatnak balesetek, félreértések amikor haraphat az állat.

Sajnos vannak olyan emberek akik divatból, meggondolatlanul vesznek görényt így képtelenek az állat megértésére (vagy egyáltalán nem is való nekik a görény)így soha nem is tudják megnevelni, a harapásról leszoktatni (mert eleinte minden görény harap! és ha a kezdet kedetén elrontod akkor hónapokig, akár évekig is szenvedhetsz vele, egy 5 hónapos görény pedig már igen csúnyán tud harapni...) vagy szobatisztaságra nevelni.


Nem mindenkinek való görény, sok törődést igényelnek és nagy felelősségérzetet. Napi több órás elfoglaltságot jelentenek, akár a kutyák. És a tartásuk sem épp olcsó.

2012. jan. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja és nem tudom hány éves vagy, de én gyerekeknek egyáltalán nem ajánlom a görénytartást, legalábbis úgy nem ha a gyerek az állat gazdája (értsd: ő az elsődleges ember aki foglalkozik vele, neveli, felelősséget vállal érte).

Általában csalódás a vége és a görény szívja meg.

2012. jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Az alvásról és a "gazdi ritmusáról" meg csak annyit, hogy az én görényeim reggel fél ötkor kellnek és k***ra nem érdekli őket hogy mi még aludnánk.

Igaz hogy sokat alszanak, de ugyancsak szeretnek éjszaka "vadászni", vagyis pattogva, makogva gyepálni egymást, meg borongatni amit csak lehet:D

2012. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Amúgy 18 éves vagyok, volt már kis állatkám. És rendesen tartottam, mindent betartottam.:) Én nem kínzom az állatokat, nem is lenne szívem hozzá.

Az előző állatkám 2 db tengerimalacka volt. Mind a kettő 7 évesen pusztult el. Sajnálom szegényeket, bár igaz hogy a malacka nem él ennél több ideig.

2012. jan. 3. 15:04
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor azt tudom ajánlani neked - ha szeretnél görényt- hogy próbálj megismerkedni velük a valóságban. Nem tudom hogy simogattál-e már görit, találkoztál-e már velük élőben:) - mindenképp érdemes még a döntés előtt "kipróbálni". Mert így pl érezheted hogy milyen a szaga, mennyire zavaró számodra stb.

És ha úgy döntesz, hogy neked tényleg kell egy ilyen állatka, akkor egy fantasztikus kis lénnyel lesz gazdagabb az életed:)

2012. jan. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Van az egyik barátomnak, és nagyon beleszerettem. Viszont egyedül is lehet tartani? Mert a barátomnak egyedül van, és semmi baja sincs, játékos, sőt nekem még a nyakamba is mászott, és nem harap. Megtanították neki.:)


Azért mondom mert pl ha nem vagyok otthon akkor mit csinál :S....mert persze ha otthon vagyok akkor mindíg kiengedném, egyszerűen beleszerettem abba amilyen játékos kis állatka.:)


Amúgy vétel után érdemes vele állatorvoshoz menni ugye az oltások miatt?

2012. jan. 3. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!