Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi ez a hang a tengerimalacomnál?

Mi ez a hang a tengerimalacomnál?

Figyelt kérdés
Már majdnem 3 éve nálam van, és eddig nem csinált ilyet.. Nyáron hallottam tőle először, olyan hangot ad ki mintha egy madár csiripelne. De szó szerint olyat! Kifejezetten csipogás. És nem csinál semmit, csak ül a ketrecben és csipog. Azóta már hallottam tőle kétszer, és most is csinálja, de fogalmam sincs miért. Táp, széna, víz van előtte. A másik malackám mellette fekszik. Mi baja lehet? Miért adja ki ezt a hangot?
2012. jan. 14. 00:05
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
NEM AKARLAK ELKESERÍTENI DE VALAKINEK MEG KELL MONDANIA. SAJNOS A TENGERIMALACOD HALDOKLIK:( CSIPOGÁS=KÖHÖGÉS PRÜSZKÖLÉS STB STB STB VIDD EL ÁLLATORVOSHOZ Ő IS EZT FOGJA MONDANI:(
2012. jan. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

A csipogás még nem egyenlő a köhögéssel.

[link]


Nekem is csipogott már egy párszor az egyik malacom, és makk egészséges. Egyszerűen félt olyankor szerintem, illetve legutóbb akkor csipogott mikor a társa beteg volt.

2012. jan. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

végighallgattam ezeket a hangokat és egyik sem olyan. szó szerint mint egy madárcsipogás.

nem beteg. nyáron adta ki először ezt a hangot, akkor már elmúlt 2 éves. azóta ez a 3. alkalom. nem beteg, semmi baja sincs. nem köhög és nem is tüsszög.

2012. jan. 14. 00:21
 4/10 anonim ***** válasza:
éhes
2012. jan. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
biztos hogy nem éhes. 3 órája kaptak tápot, még az is van előttük. és mindig van szénájuk.
2012. jan. 14. 00:55
 6/10 anonim válasza:
Lehet hogy utánozott avlami hangot .. pl. ah van madár a házban vagy valami zajt utánotott
2012. jan. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt írnak hasonló tapasztalatokról:

[link]

2012. jan. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló linkje hasznos azt nézegesd meg.

A madár csicsergés hangnak semmi köze a haldokláshoz meg a köhögéshez, meg a madárhang utánzáshoz, de még az éhes sem az igaz. Kicsit olyan mintha lottóznánk és össze vissza találgatna mindenki...

Az az igazság, hogy még a ma napig sem bizonyított, hogy miért csinálják a malackák ezt hangot. Sok tudós tanulmányozza őket, de még csak ötletek és tippek vannak. Egyes szerint ilyenkor félnek és így riasztják a többieket, mások szerint unatkozik. Egyes esetekben a többi malacka a csipogó környezetében tovább erősített a csipogást míg a legtöbb esetben nem érkezik semmilyen reakció a többi malacka részéről.

Nem lehet tudni mi váltja ki pontosan és azt sem, hogy mivel lehet ilyenkor a malackát megnyugtatni. Gyakran van, hogy odamész hozzá ilyenkor megnyugszik és mire elfordul újra kezdi.

2012. jan. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hát igen.. a másik malacom tök nyugodtan feküdt mellette, semmi reakció. mikor odamentem hozzá és simogattam, lenyugodott. 1-2 percre.. aztán mikor elmentem, kezdte előröl. szerencsére nem tartott sokáig, de szinte megsüketültem mellette :)
2012. jan. 14. 23:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Az enyémeknél vagy hajnalban jelentkezik olykor, ezt inkább ivarzáshoz tudnám kötni, előtte sokat berreg és riszálja a popóját a másik meg mászik rá (lányok), vagy délután valami kellemetlen hangra ijedtségtől. Legalábbis én ezt a két dolgot tudnám hozzákötni. Első válaszoló pedig ne ordítson hülyeségeket, ha nem ért hozzá.
2012. jan. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!