Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan kell fürdetni a törpe...

Hogyan kell fürdetni a törpe sünt?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
A sünik gyakori fürdetése nem szükséges (nagyon tiszta állatok), és nem is ajánlott, szárítja a bőrüket. Akkor kell fürdetni, ha mégis valahogy nagyon összekoszolják magukat, egyébként elég félévente egyszer. A sünik általában nem félnek a víztől, de ha kedvencünk mégis tiltakozik, kezdjük először csak nagyon alacsony vízzel a fürdetést, és fokozatosan emeljük a vízszintet. Én inkább a zuhanyoztatást ajánlom, így nagyobb biztonságban érzik magukat. Miután benedvesítettük a sünit, babáknak készített samponnal óvatosan dörzsöljük meg a hasát, a tüskés hátát pedig fogkefével tisztítsuk meg. Leöblítés után jó meleg helyen szárítsuk meg, ne használjunk hajszárítót! (forrás: Bükkaljai törpesün tenyészet)
2012. jan. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Belerakod langyos lábvízbe, leöblögeted, egy fogkefére nyomsz kutya- vagy babasampont, átdörgölöd vele a sünt, lemosod a hasát is, lábait, ha piszkosak, bár az addigra le szokott ázni, aztán lezuhanyzod. De tényleg csak akkor kell fürdetni, ha nagyon összekente magát valamivel és nem jön le magától 1-2 nap alatt, illetve ha eszedbe jut, hogy jézusom, tavaly fürdött utoljára, akkor lehet, hogy meglepődsz, hogy egy egész más színű sünöd lesz fürcsi után, mint előtte volt :)) Egyébként ha van bent neki macskaalom, akkor a kosz nagy részét lefürdi ő magáról, mivel elég tiszta állat.
2012. jan. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A felettem írókat még azzal egészíteném ki, hogy változó egyik süni a fürdést szereti jobban (akár úszkál vagy lebeg is benne hanyatt fekve) vagy a zuhanyzást. Az én sünim retteg a fürdéstől és akár milyen kicsi vízbe ér a lába már ki akar jönni, hiába a fokozatos vízemelés,hiába a lisztkukac nyugtatásként. A zuhanyzást egy fokkal jobban viseli de azt sem szereti. Van neki macskaalma abban szépen tisztítja magát, néha ha halat kap akkor a szag miatt kicsit át kell törölni nedves ruhával és kész. Én nagyon ritkán zuhanyzom le csak ha muszáj.
2012. jan. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is a zuhanyzást érzem jobbnak, fürdetés szempontjából praktikusabb is. Úsztatni lehet fürdés nélkül is, úgy valószínű jobban is fogja élvezni a sün.
2012. jan. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!