Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ti megpucoljátok a zöldségeket...

Ti megpucoljátok a zöldségeket a tengerimalacotoknak? Milyen zöldségeket vesztek neki (k) egyébként?

Figyelt kérdés
És a narancsot, mandarint tényleg csak akkor adhatom neki, ha lehúzom róla a külső hártyát is? Uborkánál például nem elég egy alapos átmosás?

2012. febr. 11. 09:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Tegnap először vettem neki céklát, szenvedtem is vele, hogy szépen meg legyen pucolva. Behozom neki az ágyra, elkezdi enni. Eszik belőle pár falatot, aztán rohan a papírzsebkendőmért és már kotor is inkább azzal. Pff. :))) De ezt csak úgy leírtam. :D
2012. febr. 11. 09:48
 2/8 anonim ***** válasza:

zöldségek:uborka, répa és levele, petrezselyem, karalábé és levele, saláta, paprika, paradicsom, zsenge kukorica csuhéjastól, retek levele, karfiol

gyümölcsök: alma, kivi, görögdinnye, narancs, eper

Ezekkel szoktam etetni. Zöldségből többet kap, mint gyümölcsből. Megmosom és feldarabolom, hogy a növényvédő szereket eltávolítsam, a narancsot meg szoktam tisztítani. A külső héjat csak megkezdem, mert ha nem akkor sokszor elsétál mellette.

Én bátran adok neki a zöldségek leveléből is, ha itthon termett. Télen vagyok gondban. Ami feltűnően permetes, azt nem kaphatja meg, a többit mosás után adom neki.

2012. febr. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De k betűsöket én úgy tudom, nem ehetnek a malackák. Csak megkezded a narancs héját? Itt a külső héjára gondolsz, mikor megpucoljuk a narancsot? Én úgy tudom úgy kell, hogy megpucolod, és utána még abból az átlátszó hártyásból is kihámozod. De még nem adtam neki soha, ezért is kérdeztem.
2012. febr. 11. 10:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Jól tudod a K betűs zöldségeket tilos nekik adni: krumpli, karfiol, karalábé... ezeken kívül nem adhatsz nekik: SALÁTÁT, hagymát, nem magevők így a dió,mogyoró, szotyi csak hízal tehát káros nekik ( a szotyis, kukoricás tápot is be kéne tiltani mert nem egy malac halt már bele)

Amit adhatsz: narancs, mandarin (hártya nélkül), eper, málna, cseresznye, csipkebogyó!, alma, körte, banán, zeller, uborka, répa (fehér is), cékla, grapefruit, pomelo, csak zsenge kukorica (tejes), kukorica levele, kukorica haja!, görögdinnye+héja, sárgadinnye, sütőtök, petrezselyem (túl sokat nem szabad), ...

De ha keresel tengerimalacos fórumokat ott rendszerint van gyümölcs kosár, ahol ennél sokkal több ötlet van. Az fontos, hogy széna és víz mindig legyen előtte. Van olyan, amit muszáj hámozni: cékla de a többségét én nem hámozom meg de figyelek, hogy lehetőleg piacon vásároljak, vagy otthonit egyenek ha tudnak a permetező szerek miatt.

Nagyon fontos szabály, hogy egyszerre mindig csak egy fajta zöldséget/gyümölcsöt kapjon és annyit egy alkalommal amit fél óra alatt meg tud enni. Amit nem eszik meg ennyi idő alatt az ki kell venni, szokja meg a rendszert mert nyáron a rohadás miatt ez elengedhetetlen.

Mit csinál a malackád a papírzsepivel? Mert a zsepinek a közelébe se szabadna engedi azért kérdezem...

2012. febr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Ja, a zsepivel semmit nem csinált, mert elvettem tőle. De majdnem össze kellett veszni rajta. Csak felkapta, aztán rohant el vele, nehogy észrevegyem. Alig akarta elengedni. :)))
2012. febr. 11. 13:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez a k betűs elgondolás téves. Ehet karalábét és karfiolt is, csak ezekből kevesebbet és ritkábban, mivel puffadást okozhat.

Salátát is fogyaszthat, főként ha bio. Ellenkező esetben a belső levelekből lehet neki adni. Csak is a GYAKORI FOGYASZTÁS okoz VESEMEGBETEGEDÉST.

2012. febr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyém a múltkor egy kis káposztát evett. Sajnos a hó miatt nem volt piac, így kifogytunk mi is a dolgokból. Az enyémek a mandarint és a narancsot se héjastul, se a nélkül nem eszik meg. Így eléggé lekurtítják az étrendjüket. De azért próbálkozom :)
2012. febr. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz egy kis káposztától. Ritkán, keveset kaphat. Az én malacom 8 évet élt, k betűs ételeket is kapott és sosem volt beteg. Makk egészséges kucu volt.
2012. febr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!