Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egeret tartani, de...

Szeretnék egeret tartani, de nem szeretnék felnőtt egeret, ezért még napos egér korában meg szeretném venni. Etetés? Itatás? Mekkora hely kell neki?

Figyelt kérdés
láttam egy filmet a National Geographicon, hogy külföldön divat a patkánytartás. Még 1-2 napos korukban megveszik és 3 óránként etetik őket, úgy hogy kenyérrel felszívják a tejet és abból szívja ki a kispatkány. Ez működne egérrel is?
2012. febr. 23. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Hogy működne-e vagy nem, az tőled függ, bár én meg sem próbálnám.

Ha van rá időd, hogy 3óránként kisegereket etess, akkor hajrá! ;)

Terráriumban tartsd, méghozzá minimum egy 30 cm x 50 cm széles és 20 cm magasban.

Ha ugróegér, lehet, hogy jobban jársz egy magasabbal.

Itatni kis korában nem tudom, hogyan kell, de ha már nagyobb lesz, vegyél neki egy önitatót és dróttal akaszd fel a terrárium falára.

Ehet gyümölcsöt (alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye), zöldséget(répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta) és főként magot(kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles).

K betűvel kezdődő gyümölcsöt és zöldséget nem ehetnek, mert elpusztulnak tőle.

Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak.

2012. febr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, ráadásul állatkínzás is. Vedd meg abban a korban, amikor már szilárd kaját eszik, és mégis pici még. Tökéletesen meg lehet őket szelidíteni ebben korban is (tapasztalat). És ha lehet kettőt vegyél, mert az egér társas állat, nagy csapatban érzi igazán jól magát.
2012. febr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat :D igen lenne rá időm... azt hallottam hogy elég okos kis állatok, ezért szeretnék tartani :D szerintem ha én etetem amíg ki nem nyílik a szeme, jobban kézhez szokik... ezért szeretném így.
2012. febr. 23. 17:42
 4/10 Platypus ***** válasza:
100%

Sokan próbálkoztak itthon is ilyesmivel, általában eleségnek vett egereket sajnáltak meg vagy elpusztult az anya. A tényleges tapasztalat az, hogy az ilyen elárvult kisegereket nagyon nehéz életben tartani, még szakértő gondozás mellett is. Direkt kockáztatni ezzel egy kisállat életét nem egy állatbarát hozzáállás. Például tehéntejet nem is kaphatnak, mert hasmenésük lesz tőle és ez általában halálos ilyen korban.

Ha az egeret rendes tenyésztőtől veszed, ahol egészen kiskorától kezdve minden nap foglalkoznak vele(de attól még az anyjával van), akkor teljesen szelíd lesz és embercentrikus. Az egér és a patkánytartás itthon is elterjedt, de normálisan tenyésztik őket, egy hónapos kor körül választják el az anyjuktól a piciket.

2012. febr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Platypus-nak igaza van. És hangsúlyozom, sokféle egerem volt már, sima laboregér is, meg szatén egereim is voltak, és könnyű őket kézhez szoktatni, kivéve ha kifogsz egy félős állatkát. De ezt már ott helyben látni fogod, hogy melyik a bátor és érdeklődő, amelyik nem fél, amikor benyúl hozzá a kisállatos. Van ahol megengedik, hogy te szedj ki magadnak egyet, amelyiket te akarod. Volt olyan fehéregerem, amelyiket kamaszkorában vettem meg, és mégis nagyon bátor és emberkedvelő volt azonnal. Már első nap felszaladt rám, belefészkelt a hajamba, nem zavarta, ha megfogom...:) és több ilyen egeret ismertem.
2012. febr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Butaság lenne.. sokkal jobb neki ha az anyjával-társaival élhet addig amíg nem kerül abba a korba,hogy elválaszthatod őket. Én nem próbálkoznék.

Ugyan úgy kézhez tudod majd szoktatni ha akkor hozod el amikor kell.

2012. febr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hátjó... meggyőztetek :D köszönöm a válaszokat :D de az nemgond hogy csak 1-et szeretnék tartani? tudom hogy társaságedvelő meg minden.. de 1 nekem elég lenne :/
2012. febr. 23. 21:43
 8/10 Platypus ***** válasza:
Ha egy kisállatot szeretnél, akkor válassz inkább egy hörcsögöt. Az egerek nagyon szociális állatok, napi 24 órában igénylik a társaságot.
2012. febr. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A hörcsögök is...

Szerintem az enyém megbolondulna egyedül...

2012. febr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt nem mondták még, hogy van átmenet az újszülőtt meg a felnőtt között, mi? Fiatal egérnek hívják, ő már tutira életben marad, ráadásul egészséges anyatejen nőtt fel, de még nem kifejlett, és egérhez kéepst elég sokáig is élhet. Szerintem az való neked.
2012. febr. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!