Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy hete vettem egy hörcsögöt,...

Egy hete vettem egy hörcsögöt, és kiderült hogy vemhes. Megszülte a gyerekeit a tudtom nélkül mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudtam hogy vemhes, csak miután szült. Nem is raktam terráriumba, hanem a ketrecben szült. Illetve befészkelt a ketrecen lévő csőbe. És a csőben születtek meg a kicsik.

Még soha nem voltak pici hörcsögeim egy hörcsögöm volt idáig, de az nem szült. Fogalmam sincsen hogy mit csináljak. Olvastam hogy az anyának fehérjedús táplálék kell. De mit lehet adni egy hörcsögnek ami fehérje dús?

Kérem aki tud segítsen gyorsan!!



2012. máj. 18. 07:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
2012. máj. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen én is folyton ilyeneket nézek ilyen oldalakat, de valaki valami konkrét tippet, vagy saját tapasztalat alapján
2012. máj. 18. 07:43
 3/19 anonim ***** válasza:

Az első napokban semmiképpen se zavarjuk az anyát, ne próbáljuk megnézni a kicsiket, mert a felzaklatott nőstény meg is támadhatja, sőt akár meg is eheti utódait. Ne ijedjünk meg, ha esetleg az anya a szájába veszi kölykét, mivel kicsinyeit csak így tudja elszállítani az egyik helyről a másikra. Bár ez erőszakos cselekedetnek tűnhet, mégsem okoz sérülést a kölyköknek. A hörcsögök éles fogaikkal rendkívül óvatosan is tudnak bánni. A kicsinyek szőre kb. 5 napos korában kezd kiütközni, és nem sokkal ezután már szilárd táplálékot is fogyasztanak a fészekben. Anyjuk mintegy 3 hetes korukig szoptatja őket, ekkora válnak teljesen önállóvá. Ezután már ne tartsuk együtt a családtagokat.

Az anyaállatok a fialás utáni elsõ napokban csak rövid idõre és ritkán hagyják el az odút. Ha eközben valamelyik apróság kimászna, az anyjuk rögtön visszaviszi õket a többi közé. Az ellést követõ idõben a szoptatós anyáknak ajánlatos a szokványos és késõbb ismertetésre kerülõ eleségen kívül tejben fõzött zabpelyhet is adni. Ettõl ugyanis hamar erõre kapnak és tejük is várhatóan több lesz. Mind az újszülötteket, mind az anyákat kímélni kell gyakori szemrevételezéstõl, fogdosástól, zaklatástól. Nyolc nap elteltével azonban már bátran felnyithatjuk az odú tetejét és megnézhetjük a kis családot. Elõ fordulhat. Hogy az otthonos kis fészekben elpusztult vagy életképtelen, netán sérült állatot találunk. Az ilyeneket távolítsuk el, és bármennyire is fájó, irtsuk ki. Fialás után két hétig ne nyúljunk az odú belsõ berendezéséhez. Ez idõ után azonban késlekedés nélkül tisztítsuk ki, és helyezzünk be új almot. A fiatalok 3 hétig szopnak, de már a 15. naptól kezdve rendszeresen kijárnak az odúból, hogy lassan hozzászokjanak az önálló táplálkozáshoz. A harmadik és a negyedik hét között ajánlatos szétválasztani a különbözõ nemû fiatalokat, majd valamennyit távolítsuk el anyjuk közelébõl, hogy ily módon elkerüljük a túl korai, idõ elõtti fedezéseket. Leválasztás után az anyaállatokat, a hímekhez hasonlóan, ajánlatos 4-6 napig pihentetni, hogy a szülés és a szoptatás után szervezetük újjáépüljön, regenerálódjon.

2012. máj. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ja és még egy kérdés: Most akkor mi legyen a terráriummal? Bele rakjam majd valamikor később őket, vagy ha így alakult akkor már ne, vagy mi legyen?

2012. máj. 18. 08:51
 5/19 anonim ***** válasza:
8 nap múlva tedd át őket.
2012. máj. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

köszi!

Félek hogy nagyon szorosan vannak abban a csőben úgy sajnálom őket!

2012. máj. 18. 09:47
 7/19 A kérdező kommentje:
Remélem nem lesz semmi bajuk hogy ennyire szorosan vannak mert mindig át mászik rajtuk. És azóta a csőből sem jön ki az anya.
2012. máj. 18. 10:58
 8/19 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm hörcsöge szintén a csőben fialt, de nem lett semmi bajuk. Amúgy a hörcsög fial, és nem szül. :)

Fehérjedús táplálék: sajt, lisztkukac, vagy egyéb állati eredetű élelem.

4 hetes korukban szokták leválasztani őket.

A többi fontosabb információt már elmondták az előttem válaszolók.

2012. máj. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Mintha az én történetemet olvasnám.

Ugyanígy jártam jónéhány hónappal ezelőtt én is. :)

Nekem is mindig csak egy aranyhörcsögöm volt, aztán legutóbb én is terhesen vettem meg az anyát.

Nálunk 8 pici lett. Eleinte a házikóban szoptatta őket és később pedig átköltöztek a csőbe. Alig fértek el, és már 2-3 hetesek voltak a picik és kezdtek egyre harciasabbak lenni egymással, így féltem hogy a csőben nyomorogva megharapják egymást erősebben. Van amelyik már az anyjukkal is harcias volt, féltem hogy aztán elveszti az anya a türelmét, de szerencsére minden rendben volt.

Én megtartottam a 8 picit és mindegyikük egészséges lett, így most 9 hörcsögöm van és mindegyiknek van külön otthona.

Én a szoptatás alatt 2 hétig nem nyúltam hozzájuk, nem szabad még addig, csak ezután takarítottam ki őket.

Az anyának rengeteg fehérjedús ételt adtam, naponta vagy 2-3 fajtát pl.: túró, keményre főtt tojás, natúr sült vagy főtt csirkemell husi, tejföl, sajt...stb.

A gyümölcsök adagját pedig megkétszereztem, mert ilyenkor sok vitaminra és folyadékra van szüksége az anyának.

Így minden rendben volt. A picik most 7 hónaposak, az anyukájuk pedig 9 hónapos.


Itt van pár kép arról, amikor a csőben szoptatta őket, bár nem tudom mennyire látható:

[link]


[link]



Amikor tettem le nekik kaját, amit megéreztek, tehát valami finomságot adtam, hát akkor egyszerre anyástól együtt zúdultak le azon nyomban! :)) Ez nagyon vicces volt, aztán mind egyszerre nekiestek falatozni nagy mohón! :)

2012. máj. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat sokat segítettetek!

Tényleg jó szorosan voltak a ketrecben. (mármint a tieid)

Jól vannak az enyémek szerencsére és az anya is egyre jobban bír velük. Még nincsenek teljesen 2 naposak, de már látszik hol lesz a szemük. Én még nem teljesen láttam úgy mind az összeset, de 9 pici minimum van. Jó sokan vannak. Én szerintem nem tartom meg az összeset, de egy picit azt biztosan. És szerencsére jó anyának bizonyul a nagy höri.

2012. máj. 19. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!