Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül egy tengerimala...

Mennyibe kerül egy tengerimalac eltartása havonta?

Figyelt kérdés
2012. júl. 16. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Kb.1000- 1500 Ft.
2012. júl. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem úgy 1500 Ft szokott lenni. De állatorvosra is szánj költséget, bár azt nem havonta, inkább pár évente.
2012. júl. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1 malac:

széna-kb 500 ft

táp-800 ft

forgács-kb 1200 ft

zöldség,gyümölcs- kb 5-600 ft (ezt nem tudom pontosan,napi 1 marok kell neki belőle,úgy számolj)

Cebion csepp( ez persze sokáig elég)

NA szóval 2-3 ezret simán számolhatsz rá!

2012. júl. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ketten vannak, többéves felnőtt malackák.

Én veszek egy kisbálás rétiszénát egy malacnak egy évre. Most kell venni, itt a szezonja. 15-20 kg és 4-500 Ft-ba kerül. Szerencsés helyzetben vagyok, kiválasztom még száradás közben azt a területet, ahonnan akarom a bálát, ahogy összekötötte a gép, már hozom is el.

Így havonta 50 Ft/malac körül van a széna.

A forgácsot egy asztalostól veszem (nem csak én, egy tenyésztő is), külön gyűjti, mikor olyan fát gyalul.

Ez havi 100-200 Ft/malac.

A táp kb. 50-60 deka, vagy valamivel több, mondjuk 400 Ft.

Zölség-gyümölcs vagy 500 Ft, de azt kap ami van, csak az uborkát veszem külön neki, mert anélkül "éhen hal".

Ezen kívül kap friss füvet, szedek neki pitypangot, tyúkhúrt, fonnyasztok neki csalánt. Az erkélyen ládába vetek petrezselyemlevél-magot, salátamagot, abból mindig van friss.

Szóval vagy 1100 Ft/malac.

Betadine van otthon saját használatra, Cebion ritkán kell. A körmét én vágom és egy túlnőtt fogból is tudnék levágni egy keveset.

Viszont mindig van 10.000 Ft félretéve állatorvosra!

Ezen már nem nagyon tudnék spórolni, de legalább az ébresztőórába nem kell elemet venni!

2012. júl. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 alizka0827 ***** válasza:

Alom:nálunk 1 hónapra olyan 500 Ft.

Széna:az 250 Ft és több mint 1 hónapig elég.

Táp:500 Ft/hónap,és az olyan fél kg.

Zöldség gyümölcs:1 hónap kb 600 Ft(mondjuk nekem apukámnak van kertje,szóval így olcsóbb)

Vitamin(nem muszáj,de jó ha van):én olyat szoktam venni,ami ilyen zöld tabletta,és rá kell szórni a kajára a felét,ebből 10 db-t szoktam venni,tehát az 20 alkalom.És csak 10 ft darabja.

Meg hát az orvosi vizsgálatok,de oda elég néhány évente menni.:))

Nagyjából ennyi.:)

2012. júl. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm, tényleg!:)
2012. júl. 17. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!