Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az új tengerimalacom már...

Az új tengerimalacom már negyedórája folyamatosan vakarózik! Lehet, hogy atkás?

Figyelt kérdés
Ma kaptunk két öthetes tengerimalacot,"Panzi 100%os natúr" forgács van alattuk.A kislány kijött a házukból és már negyedórára folyamatosan a sarokban,vakargatja a hasi részét a szügyénél,és a hátát is,a kisfiú valószínűleg bent fekszik.A forgács irritálja?Vagy lehet,hogy a kislány atkás?

2012. aug. 15. 22:54
 1/6 anonim válasza:
Az is lehet, hogy az alomra érzékeny a bőrük, bár én is szoktam venni Panzit és az enyém nem vakarózik tőle, úgyhogy elképzelhető, hogy valami élősködője van. Fürdetsd meg őket valami kímélő samponnal és ha utána sem múlnak a tünetek akkor szerintem nézesd meg, nehogy aztán sebesre vakarják magukat, ami elfertőzödhet... Majd írd meg, hogy mi lett! :)
2012. aug. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most ahogy nézem pihenés gyanánt leheveredett,és falatozik.Köszönöm,hogy írtál még holnap elemezgetem a viselkedését,és majd írok.Jóéjt :).
2012. aug. 15. 23:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy élősködője van, vidd el dokihoz megnézi és kiderül.

Mondjuk egy valamit nem értek... a nőstény már ennyi idősen ivarérett, te meg egy hím malaccal tartod együtt? Ez veszélyes, tedd őket külön. Ha nem értesz hozzá akkor meg olvass róla.

2012. aug. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
valószinű,hogy élősködőjük van. Nézd át a szőrüket. Nagy hiba,hogy fiút lánnyal tartasz!!!! Sürgősen külön kell venni őket!!!
2012. aug. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Arra következtetek mivel a gazdájuk maszekon tartott együtt 15-20 darabot,nem vett nekik forgácsot,hanem házilag gyártott szénát,meg illatosított szénát vett,és még nem szokta meg a bőrük,vajon így van?
2012. aug. 16. 21:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Sokkal valószínűbb, hogyha szaporítótól vannak, akkor kaptál hozzájuk pár extra ajándékot!

Gondolok a kismalacokra a pocakban, és a kisállatokra a pocakon...

Szóval szerezz még egy ketrecet, mert beltenyésztett állatokat nem szép dolog szaporítani. Fiúk jobbra, lányok balra.

Vidd el egy malacos állatorvoshoz, hogy olyan szert kapjatok, ami nem árt a vemhességnek. A korai szülés se életbiztosítás, de a vetélés még inkább baj lenne.

2012. aug. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!